Національна поліція України за підтримки міжнародних партнерів продовжує реалізацію безпекових проектів та ініціатив, спрямованих на підвищення рівня довіри громадян, поліпшення надання поліцейських послуг. Тому на території Рівненської області, зокрема в Дубенському районі, вирішено розпочати процес уніфікації та оптимізації роботи поліції щодо реагування на заяви та звернення громадян.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час перебування на Рівненщині на початку вересня, деталізувавши:
— Впровадження нової концепції стосуватиметься підрозділів патрульної поліції, груп реагування патрульної поліції, поліцейських офіцерів громад та дільничних і стане продовженням реформування поліції. Розпочався він зі створення нової формації — патрульної поліції, а проект «Поліцейський офіцер громади» став одним із найуспішніших (це 70—80% довіри населення), тому його реалізовуватимуть і надалі.
— Наша мета — в максимально стислі строки розробити та відпрацювати нову концепцію системи реагування на заяви та звернення громадян, щоб її в подальшому впровадити по всій Україні. Рівненська область — компактна та активно розвивається. Тут є взаєморозуміння між правоохоронними органами та владою, тут є професійні кадри, тобто всі передумови для реалізації запланованого, аби громадяни могли отримати вчасну та кваліфіковану допомогу від поліцейських, — аргументував Ігор Клименко.
Дубенський стане першим районом, де буде забезпечена присутність поліцейського офіцера в кожній територіальній громаді.
Реалізовуватиметься безпекова ініціатива в рамках впровадження однойменного проекту та реформування системи реагування поліції на звернення громадян, ініційована керівництвом Нацполіції України.
27 вересня під час наради (на знімку) за участю начальника Рівненської ОВА Віталія Коваля керівник ГУНП в Рівненській області Олексій Камишанський підписав меморандум про співпрацю і партнерство з 12 головами територіальних громад Дубенського району.
— Ми продовжуємо впроваджувати на Рівненщині один із найуспішніших проектів «Поліцейський офіцер громади». А зараз наш регіон, зокрема Дубенський район, став пілотним у реалізації чергового етапу реформування поліції, — сказав Олексій Камишанський. — Передусім ми маємо подбати, щоб поліцейські офіцери були в усіх територіальних громадах, аби вони якісно надавали послуги, забезпечували правопорядок і дбали про безпеку кожного громадянина. Ми беремо на себе зобов’язання навчити, надати транспорт і все необхідне для роботи. Відтак спільно із владою, органами місцевого самоврядування працюватимемо над тим, щоб криміногенна ситуація поліпшувалася.
Відповідно до визначеного навантаження Дубенський район необхідно додатково укомплектувати 20 посадами поліцейських офіцерів громад. З 10 жовтня буде оголошено конкурс, а в листопаді відбудуться співбесіди з кандидатами.
Навчання поліцейські офіцери громади проходитимуть упродовж 2,5 місяця у вищому навчальному закладі з урахуванням та відповідно до сучасних світових тенденцій у правоохоронній діяльності. А вже орієнтовно наприкінці лютого 2023 року кожна громада матиме поліцейських офіцерів громад.
Крім того, реформування системи реагування поліції на звернення громадян передбачає також кількісне збільшення патрульної поліції на території Дубенщини, яка опрацьовуватиме повідомлення громадян, а безпосередньо з громадою і в громаді працюватиме поліцейський офіцер.
— Це буде єдина уніфікована модель оперативного та якісного реагування на заяви та звернення громадян, яка згодом охопить інші райони області та запрацює по всій країні, — додав керівник поліції Рівненщини Олексій Камишанський.
Як підсумував начальник РОВА Віталій Коваль, підписання меморандумів — ще один приклад синергії влади та правоохоронців, важливий крок назустріч жителям нашої області в створенні безпекового середовища і внесок у на-ближення нашої Перемоги.
Марія ЮСТИЦЬКА, начальник відділу комунікації поліції Рівненської області.
Фото автора.