Майстриня Тетяна Ульянкіна виробляє миколаївські писанки.
Учасниками проекту стали сотні миколаївських митців, які створили свої роботи за час військової агресії рф. Одне з досягнень культурного фронту — оберегові писанки Миколаєва. Їхня авторка — заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Ульянкіна.
«Серед майстринь-писанкарок завжди обговорювалась ідея створення писанки, притаманної саме нашій місцевості — миколаївська писанка. Ми багато бачили писанок Чернігівщини, Сумщини, Івано- Франківщини та інші. Роздивлялися їхнє забарвлення та декоративне оздоблення, замислювались, якою могла би бути наша писанка. Які символи будуть приховані у візерунках, які оберегові функції виконуватимуть знаки і кольори, що буде основою композиції і яку історію розповість миколаївська писанка людям по всьому світі. Багато було пропозицій на цю тему. Але ніхто не міг припустити, що ідея виникнення прекрасної миколаївської писанки народиться під час жахіття руйнівної війни», — розповідає голова культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.
Миколаївська писанка з’явилася у непростий час, коли місту і містянам потрібен потужний оберіг, аби вистояти. Миколаївська писанка має стати символом, що дасть сили, надію, підтримку та відчуття єдності. В ній, у старовинних знаках — сучасна історія героїчного шляху фортеці півдня до Перемоги.
Основними символами своїх композицій писанкарка Тетяна Ульянкіна обрала Світове дерево-життя, уособлення єдності і процвітання роду. А в окремих виробах є образ Берегині — це лялька-мотанка, яка здіймає свої руки до Сонця у молитвах за Україну.
Гордістю і окрасою писанок стає Тризуб. Авторка часто його зображення стилізує у вигляді сокола — символу військової доблесті і мужності.
Додаткові, але важливі декоративні елементи візерунка: золоте колосся — символ багатства і достатку; соняшник — процвітання; пташки — це весна і відродження; стиглі плоди — родючість та багатий врожай; хрест — незламність віри. А ще вітрильники, рибацька матула, маяки, якорі — символи Миколаєва.
Серед кольорів майстрині основний блакитний — символ життєдайної великої води; жовтий — знак багатства та щедрого врожаю, червоний уособлює вогняну енергію та силу роду, зелений — відродження та оновлення всього живого, білий — досконалості та протистояння темряві. Техніки виготовлення писанки традиційні: травлення, розпис воском та фарбування.
Миколаїв.
У роботах писанкарки присутній Тризуб.
Фото з відкритих джерел.