Нагороду вручає заступник голови ОВА Ольга Горб (ліворуч).
Педагогам Дніпропетровщини вдалося адаптуватися до ефективної роботи в умовах воєнного стану. Дванадцять кращих із них напередодні Дня працівників освіти в ОВА відзначили в номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Мистецтво» та «Основи правознавства». Це — переможці та лауреати традиційного конкурсу «Вчитель року», яких визначали з понад 160 учасників змагання.
Переможці конкурсу отримали грошову винагороду — по десять тисяч гривень, за друге місце — по вісім тисяч, за «бронзу» — шість тисяч. Кращими названі вчителі з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда, Нікополя, Першотравенська, Тернівки та Девладівської громади.
Під час нагородження вчителі мали змогу поділитися з іншими колегами власним досвідом та творчими доробками.
Так, вчителька хімії та біології, яка викладає учням з п’ятого по одинадцятий класи, Ольга Рогожнікова (отримала «золото» в номінації «Біологія») розповіла, як використовує інтерактивні підручники, а також власний блог із авторськими розробками уроків. Це особливо актуально в час, коли багато дітей виїхало за кордон. «Взяти участь у конкурсі — крок, який допомагає моїм учням. Спілкуюся з колегами, стаю краще, шукаю методи викладання, які можуть зацікавити», — наголошує Ольга.
Також присутні педагоги зазначили, що
під час війни працювати зі школярами стало значно складніше. Нові реалії зумовлюють і нові формати та підходи.
Про це розповів вчитель історії та правознавства Олександр Підгайний («срібний» призер у номінації «Основи правознавства»). Як викладачу історії йому потрібно розповідати учням, чому розпочалася ця війна і чому Україна та українці мають боротися за свою незалежність. Аби заохотити до знань, вчитель пропонує школярам віртуальні історичні подорожі. Викликає онлайн «до дошки» за допомогою «колеса фортуни» з іменами учнів. «Колесо» запускає віртуально — і випадає прізвище «щасливчика». Для перевірки знань у класах він проводить вікторини на кшталт шоу «Хто хоче стати мільйонером?».
«Такі нагороди для вчителя — це оцінка знань та педагогічних здібностей, а ще стимул розвиватися далі. Цікаво й себе показати, й на колег подивитися. Збагатитися їхнім досвідом, поділитися своїм», — каже Олександр.
Під час вручення нагород заступник голови обласної військової адміністрації Ольга Горб підкреслила, що свій непростий фронт тепер є в кожного вчителя: «Але педагоги мають невидиму ниточку зв’язку з учнями. Навіть якщо між ними тисячі кілометрів. Освітяни ж дають не лише знання. Вони закладають фундамент нашої незалежної, вільної України».
Дніпропетровська область.
Вчителі поділилися власним досвідом за круглим столом в ОВА.
Фото з відкритих джерел.