У звіті Антимонопольного комітету України стисло, але всебічно викладено огляд роботи відомства за ринковими напрямами в межах кожної зі сфер: послуг, товарів, енергетики та комунальних послуг. Також у звіті сформовано розділ, що стосується контролю за виконанням рішень, підкріплений аналітикою та прикладами, і визначено перелік пріоритетів роботи АМКУ у 2022 році. Окремо у документі подано інформацію про ринкову структуру, галузі, типи порушень та найбільші з них.
Представляючи звіт, очільниця відомства поінформувала, що у 2021 році було виявлено загалом 1675 порушень. Завдяки припиненим порушенням конкурентного законодавства та попередженню неправомірних втрат і витрат юридичних та фізичних осіб економічний ефект діяльності АМКУ становив 5,2 млрд грн, що на 12 % більше за показники попереднього звітного року. Сума економічного ефекту у 2021 році в кілька разів більша за суму державних коштів, витрачених на фінансування видатків АМКУ – 313 млн грн.
Важливо, що зростанню показника економічного ефекту Антимонопольного комітету України сприяло дотримання пріоритету якості справ над їх кількістю, тобто укрупнення справ й посилення доказової бази, при одночасному зменшенні загальної кількості справ.
Також Ольга Піщанська зазначила, що у 2021 році Антимонопольний комітет України виявив змов під час закупівель загальною вартістю понад 13 млрд грн та розглянув понад 14 тис скарг. Сума накладених АМКУ штрафів у рамках виявлених порушень становить понад 7 млрд грн, а сума сплачених штрафів та пені - більш як пів мільярда гривень.
За результатами обговорення народні депутати України – члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України розглянути звіт Антимонопольного комітету України за 2021 рік та взяти його до відома.