Седнівська селищна рада уклала договір оренди гектарів з фермером, але це не проста земля, придатна для сільськогосподарського використання, а історико-культурного призначення.

Тож прокуратура Чернігівської області провела перевірку і встановила, що на переданій ділянці розташована пам’ятка археології місцевого значення — поселення «Садовище» XI—XIІІ століть. Площа орендованої ділянки вісім гектарів, а вартість визначена у понад 30 мільйонів гривень. Понад те — зазначений наділ використовувався фермером не за призначенням: це була сіножать, а аграрій її розорав для вирощування соняшнику та пшениці.

Рішенням Господарського суду області задоволено позов прокуратури в інтересах Седнівської селищної ради до одного з фермерських господарств про розірвання договору оренди та повернення ділянки у власність громади. Тож землі повернуто селищній раді.

Седнів має чимало курганів скіфської доби і очевидно, що подібні історії можуть повторюватися через неграмотність місцевої влади та бажання неправомірної наживи за рахунок пошкодження древніх пам’яток. Також прикро, що землі історико-культурного призначення сільськими та селищними радами свого часу були бездумно роздані як паї для селян, які тепер і передають фермерам в оренду. До речі, попри позитивну ухвалу господарського суду, ніхто не поставив вимогу повернення землі в первісному стані — тобто тепер, після розорювання, там буде рости не сіно, а бур’ян.

Чернігівська область.