Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький разом з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком та народною депутаткою, головою партії «Слуга народу» Оленою Шуляк відвідали міську та районну лікарні Умані.

«Разом з міністром запропонували медикам, як можна покращити надання медичної допомоги та знайти додаткові кошти на фінансування. Один з пріоритетів Національної служби здоров’я України — це лікування інсультів. І міська, і районна лікарня законтрактовані з НСЗУ для надання цієї послуги. До першого закладу «швидка» щорічно доставляє 240 пацієнтів з інсультом, до другого — 450. Бачимо, що жодна лікарня не зайнята на повну потужність, хоча вони розташовані поряд одна з одною. Доцільно об’єднати дві лікарні у медичне територіальне об’єднання, щоб лікувати інсульт в одному з них, а в другому — надавати інші послуги. Госпітальна рада у регіоні має визначити, хто надає цю послугу та не дозволити дублювання функцій, як це нині відбувається в Умані», — зазначив Михайло Радуцький.

Він також повідомив, що на зустрічі з депутатами-мажоритарниками від Черкащини та керівниками медзакладів регіону обговорили особливості впровадження інфраструктурного етапу медреформи.

«За словами Віктора Ляшка, з наступного року інфраструктурний етап медреформи стартує за чотирма пріоритетними напрямами: лікування інсультів, інфарктів, онкології та пологи. Госпітальні ради на місцях мають проаналізувати мережу лікарень та визначити, які з них можуть стати загальними, кластерними та надкластерними. У загальних надаватимуть базові послуги, у надкластерних проводитимуть найскладніші операції», — поінформував Михайло Радуцький.

За його словами, Міністерство охорони здоров’я презентувало перший варіант схеми госпітальних округів, заснований на статистичній інформації з електронної системи охорони здоров’я. Наразі профільне міністерство проводить зустрічі у регіонах, де обговорює зміни до цієї схеми, щоб врахувати місцеву специфіку надання медичної допомоги.

«Зустріч була продуктивною: на більшість запитань разом з міністром відповіли. Водночас бачу, що роз’яснювальні поїздки регіонами потрібно продовжувати. Саме так досягнемо консенсусу в підходах до ефективного використання ресурсів у межах госпітального округу і зможемо забезпечити доступність, якість та безоплатність медичної допомоги для людей», — наголосив голова комітету.

Він також зазначив, що паралельно з впровадженням нового етапу медичної реформи починається моніторинг якості послуг. У липні Верховна Рада ухвалила закон, який дав НСЗУ право на це.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.