Як інформує прес-служба МОН, його відкрили в Лейпцигу за підтримки міжнародного фонду «DVV International».
«Місія мережі українських освітніх хабів за кордоном — надати можливість нашим дітям продовжити навчатись за українською державною програмою, а їхнім батькам — опанувати найзатребуваніші навички на ринку праці задля подальшого працевлаштування. Саме тому цей проект був визначений пріоритетним у сфері освіти під час війни», — зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Українські освітні хаби реалізують концепцію навчання упродовж життя (Life Long Learning), спрямовану на людей різного віку — від дітей до старших жінок і чоловіків. У сучасному світі знання застарівають дуже швидко, і для того, щоб бути конкурентоспроможними, необхідно постійно вдосконалюватися.
Саме з такою метою і створено освітній хаб у Німеччині. У ньому наші громадяни матимуть змогу навчатися за українськими програмами, опановувати IT-професії, а також студіювати українську, німецьку та англійську мови. Тут допоможуть визначатися з професією та сприятимуть у працевлаштуванні. Обіцяють і змістовне дозвілля — зокрема, проводитимуть екскурсії та розповідатимуть про особливості проживання в Німеччині. Усі заходи — безплатні.
Нині відкрито 16 таких освітніх хабів — в Україні і за кордоном (зокрема у Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії, Болгарії, Швейцарії та Великій Британії). За словами координаторки українських освітніх хабів, виконавчої директорки Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марії Богуслав, робота щодо розширення цієї мережі в країнах, де нині перебувають українці, триватиме.
Вл. інф.