Як зазначив директор Інституту зернових культур Владислав Черчель, урожайність пізніх ярих перебуває на рівні минулих років. Кукурудзи намолотили понад 40 тисяч тонн. Впорали 20 тисяч гектарів. У планах — майже 300 тисяч гектарів. Найімовірніше, роботи триватимуть і у грудні.

Також аграрії сіють під урожай-2023 пшеницю та ячмінь. Загалом планують під озимі понад 700 тисяч гектарів. Поки що зайняли приблизно 40% відведених полів. Не виключено, що працюватимуть до листопада — а це вже запізні строки для озимих.

«Наступного року чекаємо на незначне зменшення врожаю. Проте навіть за найбільш песимістичними прогнозами в 2023-му зберемо понад мільйон тонн пшениці. Цього вдосталь, щоб забезпечити мешканців області продовольством. Ще і залишиться для експорту», — вважає Владислав Черчель. (Для порівняння нагадаємо: у 2021-му, за інформацією Держстату, виробництво пшениці на Дніпропетровщині сягало майже 2 млн 469 тис. тонн; у нинішньому сезоні, за оперативними даними, цієї важливої продовольчої культури в області намолотили 1 млн 638 тис. тонн. — Ред.)

Начальник регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак пояснив, що збір пізніх ярих та сівба озимих затрималися через дощі наприкінці вересня та на початку жовтня: «Але за прогнозами, до середини жовтня буде сухо і тепло — така погода сприятиме роботам у полі».