Вона висловила вдячність за рішучу реакцію на російську агресію, коли Сінгапур не лише засудив напад на Україну, але й запровадив фінансові санкції та заходи експортного контролю проти країни-агресора, виділив два транші гуманітарної допомоги для України та підтримав низку ключових для України ініціатив в рамках ООН.

«Усе це є свідченням готовності Сінгапуру захищати міжнародне право і підтримувати тих, хто виступає за збереження базових принципів цивілізованого співіснування держав», — зазначила Олена Кондратюк.

«Ніхто не хотів би повторення того, що відбувається в Україні, у своїй державі. Сінгапур відданий принципам міжнародного права», — сказав під час зустрічі Тан Чуан-Джин.

Учасники зустрічі обговорили напрями розширення співпраці між країнами та парламентами. Зокрема, українська сторона привітала рішення АСЕАН схвалити приєднання України до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії.

Окремо зачепили питання цифрової безпеки. «Україна впевнено протидіє російським кібератакам, пропаганді та іншим загрозам в інформаційному просторі. Маємо унікальний та успішний практичний досвід інформаційної оборони, яким можемо ділитися з Сінгапуром та усім цивілізованим світом», — зауважила Олена Кондратюк.

Принагідно, заступниця Голови Верховної Ради запросила Тан Чуан-Джина взяти участь у Першому Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи, а парламентаріїв Сінгапуру здійснити візит в Україну. «Сьогодні вже більше не може бути великих і малих країн за своїм впливом і правами на міжнародній арені. Нова архітектура світової безпеки та міжнародних відносин — це коли всі рівні серед рівних», — резюмувала підсумки зустрічі Олена Кондратюк.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.