Пошкодження бібліотеки Шевченківського університету.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.

Осколками та вибуховою хвилею пошкоджено горішні поверхи Українського дому, пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз, Національний університет імені Тараса Шевченка — червоний та хімічний корпуси, бібліотеку, Інститут філології, а також Музей Ханенків, Київську картинну галерею, Будинок учителя, Малу залу Національної філармонії України та Національний природничий музей.

Цим закладам після ворожих обстрілів необхідно замінити вікна та двері. Тож киян закликали допомогти якомога швидше відновити пошкоджені будівлі. У Музеї Ханенків повідомили, що експонати убезпечені з 24 лютого, тож жоден з них не постраждав, але сама будівля, пам’ятка архітектури, потребує ремонту. У закладі оцінюють пошкодження і невдовзі про сумарні потреби на закупівлю та встановлення вікон повідомлять на офіційній сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, що Музей Ханенків (повна назва — Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків) — чільний музей світового мистецтва в Україні. Тут, на вулиці Терещенківській, що прилягає до парку Шевченка, презентовано найзначніші колекції мистецтва Європи, Азії та давнього світу в Україні. Однією з двох основних будівель музею є особняк родини Ханенків, унікальна пам’ятка історії та архітектури, зведений наприкінці XIX ст. Тут зберігається безцінний скарб — художнє зібрання видатних українських колекціонерів і благодійників Богдана та Варвари Ханенків.

У Національному науково-природничому музеї НАН, одному з найбільших тематичних музеїв світу, що розташований у самому центрі столиці, від вибухової хвилі вилетіли 57 вікон. Зокрема, з боку внутрішнього двору з першого по четвертий поверх в експозиційних залах палеонтологічного, зоологічного та геологічного відділів. Знищено два віконні вітражі. Сама колекція, що є національним надбанням України, не постраждала. Її захистили жалюзі, що були на вікнах. За попередніми підрахунками, для того щоб посклили усі вікна, необхідно 1,5 млн гривень.

Десятки мільйонів гривень необхідні і для ліквідації пошкоджень легендарних корпусів Шевченківського університету, що є пам’ятками архітектури. Тут теж необхідно міняти двері та вікна.

Заміни потребують і вікна у службових приміщеннях прилеглого до парку крила Малої зали філармонії. Будівля центрального корпусу, тобто Колонного залу імені Миколи Лисенка, на щастя, неушкоджена. У філармонії скасували всі концерти, що мали відбутися найближчими днями.

На заклик музейників допомогти вже відгукнулися кияни — у соцмережах вони діляться спогадами про відвідання музеїв, враженнями від перегляду безцінних колекцій та заявляють про готовність жертвувати на відновлення об’єктів, без яких неможливо уявити столицю.
 


Музей Ханенків після ракетного обстрілу.

Фото з відкритих джерел.