Головний агроном Сергій Запольський і тракторист Віктор Розпутняк читають «Голос України».
Є складнощі з наявністю мінеральних добрив та пального. Та аграрії розуміють важливість надійного тилу для захисників батьківщини. Тому вважають свою роботу другим фронтом у боротьбі з ворогом і впевнені — Україна буде з хлібом.
Щоденно наполегливою працею робітники поля доводять усьому світу, що українці справжні господарі на своїй землі.
Навчально-дослідні господарства (НДГ) Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) проводять посівну кампанію озимих зернових культур. «Великоснітинське НДГ ім. О. В. Музиченка» завершує посів озимої пшениці на площі 650 га. Як зазначає директор господарства Микола Журавель, посівна цього року дуже складна.
Частину площ вдалося посіяти до затяжних дощів. Тут уже навіть з’явились сходи, а на частині площ ще потрібно було зібрати соняшник і підготовити ґрунт до озимини. Посів відбувається під керівництвом головного агронома господарства Сергія Запольського. Він контролює норму висіву, злагодженість роботи сівалки. Цього року в НДГ посів проводять переважно власним насінням вітчизняних сортів: «Богдана», «Подолянка», «Центилівка», «Пустоварівка». Ці сорти — найкращі. Насіння відкаліброване, протруєне і повністю готове до посіву. «А головне — це наші хлібороби: надійні і працьовиті», — каже Микола Журавель. А ще нахвалює, що росте надійна молодь. Так, тракторист Олександр Шевчук за добу засіяв площу 90 гектарів.
Микола Журавель дякує за роботу тракториста Олександра Шевчука.
Посів озимих зернових культур і збір врожаю соняшника триває і у виробничому підрозділі НУБіП України — навчально-дослідному господарстві «Агрономічна дослідна станція». Головний агроном господарства Олександр Олефіренко контролює підготовку ґрунту після збирання соняшнику. В полі працює рублячий каток КРП-6, нещодавно придбаний господарством.
Ефективність його роботи в цих умовах досить висока і дає змогу добре подрібнити рослинні рештки для майбутнього проходу сівалки. Директор господарства Юрій Росамаха зазначає, що планується посіяти під урожай 2023 року майже 300 га озимини, зокрема і для дослідів науковців, що проводяться у навчально-науково-виробничому підрозділі «Дослідне поле». Наукові посіви — це особлива відповідальність, що вимагає не тільки високої якості посіву, а й дотримання певних схем і високої сортової чистоти.
На полі соняшника працюють пліч-о-пліч комбайнером Сергій Мельник та його син Олександр. Вони впевнені, що Україна буде з хлібом, і Перемога за нами.
Комбайнер Сергій Мельник та його син Олександр.
Олександр Олефіренко та Юрій Росамаха.
Тракторист Ігор Агаєв.
Фото автора.