Про це інформує прес-служба УСПП.
Асоціація є найбільшою промислово-виробничою організацією США, яка представляє 14 тисяч компаній у кожному промисловому секторі.
Серед її членів General Electric, Caterpillar, Shell, Pfizer, Microsoft, Intel, Dow. Inc, Rockwell Automation, Steel Manufacturers Association, PepsiCo та багато інших.
Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах провів робочу онлайн-зустріч із CEO асоціації Джеєм Тіммонсом.
Маючи сорокарічний досвід роботи в державному та національному уряді та політиці, пан Тіммонс встановив довірчі відносини з президентською адміністрацією та з лідерами обох основних партій для обстоювання інтересів промисловців.
«Ми вдячні США за політичну, економічну, інформаційну підтримку України в нашій боротьбі проти російського агресора», — сказав Анатолій Кінах.
Лідер ділової спільноти зазначив, що промисловці України тісно співпрацюють з урядом з питань економічного відновлення, стабілізації ринку праці, модернізації виробництв, а також розв’язання проблем експорту.
За його словами, презентований в Лугано (Швейцарія) план відновлення України має наповнюватися конкретними проектами і програмами, у тому числі співпраці між бізнесом України та ЄС, США.
«Ми розуміємо потребу і підтримуємо необхідність відбудови інфраструктури, виробництва на сучасних засадах і стандартах. Тут є великі можливості для кооперації з американськими партнерами. Власне, ця робота здійснювалась і раніше, нині її слід масштабувати та систематизувати», — підкреслив президент УСПП.
Він запросив делегацію Національної асоціації виробників США в Україну, коли вони вважатимуть це безпечним. Поки що доцільними є підтримка робочих онлайн-контактів, обмін інформацією про перспективи інвестування в галузі/проекти/великі виробництва.
Базову інформацію в цьому напрямі вже підготовлено УСПП — зокрема, пропозиції ділового союзу розглядатимуть у рамках зустрічі асоціації «Бізнес в ОЕСР» (УСПП має тут статус спостерігача) з послами країн — членів ОЕСР.
Доповнена інформація може використовуватися в рамках роботи з американськими партнерами.
«Нам приємно налагодити партнерство з однією з основних ділових асоціацій США. Впевнені в результативності співпраці. За показниками товарообігу США тільки на восьмому місці серед партнерів України, тоді як, наприклад, Польща — на другому. Враховуючи потенціал, маємо значно покращити ці обсяги, у тому числі через інвестиції та спільні виробництва», — переконаний Анатолій Кінах.
Цю думку повністю підтримав пан Тіммонс, який зазначив, що асоціація з перших днів війни закликала Держ-деп до посилення санкцій проти диктаторського режиму путіна.
«Ми цілком підтримуємо політику передачі Україні зброї та фінансування, щоб наблизити перемогу над загарбниками, визволити всі свої території. Ми також цілком свідомі того, наскільки затратним та непростим буде процес відбудови, тому я зі свого боку вже мав розмову з провідними американськими компаніями щодо інвестицій в Україну», — сказав Джей Тіммонс.
За його словами, після закінчення війни делегація асоціації приїде в Україну, щоб поспілкується із УСПП, урядом, побуває на ключових промислових об’єктах у пошуку можливостей для підтримки та інвестування.
«Ви подали мені ідею, що потрібно також поспілкуватися з європейськими колегами — головами національних асоціацій бізнесу — де ми можемо об’єднати зусилля для допомоги Україні. Я обов’язково це зроблю», — зазначив він.
Зі свого боку Анатолій Кінах висловив сподівання, що виробники США сприятимуть тому, що Сенат швидше ухвалить рішення про визнання рф країною — спонсором тероризму, як це вже зробила ПАРЄ та низка країн ЄС.
Сторони домовилися підтримувати постійні комунікації. Координатором виступить віце-президент УСПП Денис Красніков.
На прохання американських партнерів УСПП направить пропозицію до Офісу Президента щодо онлайн-зустрічі В. Зеленського з бізнесом та інвесторами зі США.
Вл. інф.
Фото з порталу УСПП.