Це тектонічний зсув у глобальній дипломатії та прорив для західного світу.

Про це заявив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, заступник члена Постійної делегації у ПАРЄ Дмитро Наталуха (на знімку).

«Важливо, що в резолюції ПАРЄ партії РФ прирівнюються до терористичного режиму й на них покладається відповідальність за розв’язання цієї війни та її наслідки. Фактично цей документ виводить за межі закону партії «Єдіная росія», кпрф та інші російські політсили, які з 2014 року голосували за рішення, що завдають шкоди територіальній цілісності та суверенітету України. Тобто російські партії прирівнюються до терористичного режиму», — пояснив політик.

На його думку, зараз Україна має добиватися того, щоби режим санкцій був застосований не лише до окремих росіян, які обіймають ті чи інші посади в рф, а й до конкретних російських політсил.

«Якщо всі партії, які голосували в державній думі росії за початок повномасштабної війни проти України, за анексію Криму, Донбасу, Запоріжжя і Херсонщини, винні в цій війні, то вони мають бути прирівняні до організацій, що сприяють тероризму. Тим більше нинішній режим у росії ПАРЄ вже визнала терористичним. Ми говоримо про більш ніж чотири мільйони росіян, які є членами всіх цих партій», — зазначив Дмитро Наталуха.

За його словами, це хребет путінського режиму: директори шкіл, ректори університетів, керівники підприємств, зірки, спортсмени й усі, хто за рахунок свого іміджу створював позитивний образ провладної партії «Єдіная росія».

«Коли всі ці люди будуть поза законом, зокрема і їхні рідні та близькі, то в усієї цієї маси народу буде простий вибір. Перше — вони залишаються членами цієї партії, а тоді жодна західна фірма, банк, авіакомпанія чи юридична структура, готельна мережа тощо не матиме з ними справи. Друге — ці люди виходять із партії і таким чином визнають, що вона завдає шкоди, несе руйнування, незаконно діє стосовно України», — наголосив народний депутат.

Він додав, що наша держава має досягнути того, щоби ця дилема якнайшвидше виникнула у російських громадян.

Інформаційне управління Верховної Ради України.