Раніше цей конкурс носив ім'я видатного азербайджанського співака Мусліма Магомаєва, і за чотири роки в ньому взяли участь співаки з Австрії, Британії, США, Казахстану, Литви, Азербайджану та Китаю. Тепер, під час російської агресії, конкурс дістав нову назву й відбуватиметься з певними відмінностями.

Як зазначив голова журі конкурсу, народний артист України Гурбан Аббасов, цього року призовий фонд конкурсу виконавцям вирішили не виплачувати, а всі кошти спрямують на підтримку Збройних Сил України. Кошти на проведення конкурсу надає Посольство Азербайджанської Республіки в Україні. Також під час конкурсу буде організований благодійний збір в Азербайджані та серед азербайджанської діаспори в Україні. Все зібране піде знову ж таки на потреби ЗСУ.

Усі витрати виконавця, окрім дороги, бере на себе оргкомітет. Важливо й те, що вступні внески в конкурсі відсутні.

Варто зазначити, що азербайджанська громада України з самого початку повномасштабної війни дуже активно включилася і чим може допомагає своїй зраненій другій батьківщині. А місто-курорт Трускавець, коли більшість областей приймали на себе нищівні удари ворога, тримав інший фронт - з розміщення та гуманітарної допомоги вигнаним із своїх домівок українцям.

Утім, попри війну країна має жити і мистецькі заходи повинні відбуватись, переконаний міський голова Андрій Кульчинський. Тому він завжди був і залишається прихильником зокрема й такої міжнародної культурної події, як конкурс азербайджано-української дружби. Він упевнений, що це приверне увагу до міста і ще раз позитивно вплине на репутацію нашої країни на світовій арені, що нині дуже важливо.

Якщо ж говорити про конкурс, то його найперша мета, каже одна з організаторів - Наталя Кудряшова - виявити та відкрити музичній громадськості України та світу вокалістів, які вправно співають і оперу, і естраду. Відповідно у двох відбіркових турах конкурсанти виконають академічний (оперний) репертуар для власного голосу і українську естрадну пісню, яку співають і українські, і азербайджанські співаки, "Кохана" (музику написав Ігор Поклад, слова Ігоря Бараха). До речі, саме ця пісня стане обов'язковим конкурсним твором.

Для участі в конкурсі допускаються професійні співаки віком від 18 до 40 років, які мають спеціальну музичну освіту, а також студенти музичних вишів і коледжів. Попередньо всі учасники пройдуть сліпий аудіовідбір, а на фінальний відбір до Трускавця поїде 10 виконавців, які наберуть найбільшу кількість балів.

До слова, це єдиний в Україні конкурс, який надає можливість лауреатові виступити на найпрестижнішій сцені світу - Карнегі-хол.

Так, лауреат другої премії конкурсу 2019 року Дмитро Воронов (Київ - Марсель) та переможець конкурсу 2021 року Урфан Джафаров (Азербайджан) уже пройшли попередній відбір та готуються під керівництвом продюсера Ірини Самсоненко до виступу в Карнегі-хол.

Гала-концерт конкурсу буде безплатним для глядачів і стане прекрасним культурним відпочинком для трускавчан та гостей курорту, впевнені організатори.