Крадіжку побутової техніки вдалося зняти з повітря. Камера дрона спостерігає за тим, як рашисти, втомившись, зупиняються біля воріт, потім долають метрів 100—200 і вантажать вкрадене майно у військову машину, сховану під деревами. Потім окупанти знову повертаються у будинок, аби вкрасти ще щось.

Це далеко не перший задокументований випадок мародерства «другої армії світу» . Російські пропагандистські канали і мильні серіали роками й десятиліттями втокмачували у голови своїх громадян, і не тільки, ідею багатої росії, у якій кожен може дозволити собі якщо не яхту, то класний автомобіль, великий будинок, мандри світом. На пропагандистський гачок клюнув не один простачок, повіривши, що в росії все пречудово, а на вербах ростуть груші. Реальність виявилася інакшою, ніж у телевізорі.

Захопивши села на Київщині, Чернігівщині, Сумщині, рашисти оторопіли — телефонуючи своїм рідним, вони з подивом розповідали, що українські хати усі з цегли, навіть у маленьких населених пунктах є асфальт і вуличне освітлення, а їдять ненависні їм «хахли» «Нутеллу». Одна чернігівська селянка на камеру журналістам після деокупації розповідала, що рашист, зайшовши до її будинку, побачив унітаз і запитав: «Що це?». Відповідь: «Унітаз». «А для чого він?», — запитав окупант.

Це диво цивілізації дехто з рашистів таки виривав з українських будинків, аби повезти в «багатую» росію. Та, мабуть, найчастіше московські злидарі крали пральні машинки.

Їх українські військові виявляли навіть на покинутих або знищених позиціях ворога. Відео про знайдену пралку в окопі, з якого рашистів вибили, наші бійці зняли та оприлюднили у соцмережах ще 10 травня. Втім, українці й досі продовжують його коментувати, як і фото знищеної російської вантажівки, у якій загарбники перевозили поцуплену побутову техніку: «Знову пралка. В окопах. Що за люди такі?», «Були позиції рашистів. Херсонщина. Армія бомжів і мародерів, якщо не поцуплять пральну машинку — не заспокояться», «Ага, а потім на частини, аби електроніку в «Калібри» поставити».

«Крадена пралка — це символ пабєди», «Більш ніж впевнена, що вони ж навіть не думають, бо куди воно там підключатиме автомат у своєму бараці», — пишуть інші користувачі соцмереж. Українці жартують, висуваючи свої версії назви «вєлікой і багатой»: «Лєрмонтов писав «Прощай, немытая розсия». А вона ще й нестіранная».

«Багаті» рашисти везуть з українських міст і сіл абсолютно все — газонокосилки, килими, постільні речі, спідню білизну, косметику, запчастини й інструменти, шуби, спортивні костюми, взуття, кавомолки і блендери, навіть собачі будки. На Херсонщині кадирівці викрали у місцевих фермерів комбайни. Військовослужбовці 128-ї гірсько-штурмової Закарпатської бригади захопили російський бронетранспортер, екіпаж якого втік після пошкодження гранатою коліс машини. Всередині наші бійці знайшли кілька ноутбуків і гривневі купюри. Ноутбуки впізнали мешканці села, біля якого відбувся бій. Вони розповіли, що рашисти виносили з їхніх будинків ковдри і матраци, знімали з вікон штори, забирали з погребів консервацію.

У соцмережах стала вірусною історія бурята-агресора, який з Лимана на Донеччині привіз додому вкрадену камеру вуличного спостереження і встановив її всередині свого будинку. Блогер Ян Гордієнко розповів, що техніку поцупили у його друзів. Родина окупанта не зрозуміла, що вкрав їхній «годувальник» і як працює цей девайс. Власник майна помітив, що зникла камера стала активною, ввімкнув її та визначив місцезнаходження — бурятія. Яким же було його здивування, коли в реальному часі побачив, як у реаліті-шоу, сімейку бурятів. Вони, не знаючи, що йде пряма трансляція з їхнього помешкання, ходять перед камерою в трусах, фарбуються, заглядають у неї, як ворона у кістку.

Втім, головним символом ганьби «другої армії світу» на українському фронті залишається вкрадена пральна машинка. У Чехії під цей символ стилізували і пам’ятник червоноармійцю. У Літомержиці монумент, який прославляє радянську армію, облили червоною фарбою, а постамент розмалювали, зробивши його схожим на пральну машинку. Місцеві ЗМІ повідомляють, що невідомо хто так нагадав світові про російських мародерів. Багатьом ця акція сподобалася. В соцмережах з’явилися схвальні відгуки: «Ось це смішно», «Виглядає красиво, деталізація пральної машини вражає», «Чудово!», «Дуже розумно. Відмінна робота!», «Вандали? Далеко не так, тепер він навіть виглядає більш точним», «Він не зіпсований, він просто отримав апгрейд».

На знімку: постамент пам’ятника тепер нагадує пральну машинку.

Фото з відкритих джерел.