Про це заявив заступник голови Комітету Верховної Ради із питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
«Війна пришвидшує всі процеси, тому Україна за вісім місяців зробила дуже багато: розроблено нові програми, підходи до застосування розвідданих, їхній аналіз, оскільки це питання життя та смерті. У нас немає часу на бюрократію. Ми розвиваємося надзвичайно швидкими темпами й навіть уже дечого можемо навчити наших партнерів. Delta — один із таких прикладів», — сказав парламентарій.
Він нагадав, що відповідну систему розробляв підрозділ Міністерства оборони України, який відповідає за інновації. Він навіть став частиною інноваційного кластера альянсу НАТО.
«Ця розробка — не сюрприз для Альянсу і для України. Це підсумок серйозної глибокої роботи, результати якої бачимо і ми, і наші військові, котрі використовують систему Delta. Це надзвичайно крутий проект, який поєднує дуже багато джерел розвідданих і допомагає виявити супротивника в будь-якій точці. Наші партнери в захваті від цієї системи, тож сподіваємося, що вони використовуватимуть її в майбутньому», — зауважив політик.
За його словами, з 24 лютого Україна семимильними кроками наближається до стандартів НАТО, переходить на них в озброєнні й підготовці воїнів, у розвідданих тощо. Саме тому сьогодні помічається все менше скепсису від держав—членів НАТО щодо нашого членства в альянсі.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.