Уже розпочав роботу перший об’єкт на вулиці Генерала Захарченка (на знімку). За даними аналізу якості води з 20-метрової глибини, який провели у лабораторії Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, вода належить до категорії «технічна». Але після кип’ятіння пити її можна.
«За хімічним складом вона придатна до вживання, а за біологічним є відхилення, які відносять її не до питної, а до технічної. Це означає, що в цій воді присутні біологічні елементи, які можна нейтралізувати кип’ятінням.
Відповідно після кип’ятіння вода буде придатна для пиття і приготування їжі», — зазначають фахівці.
Дмитро Кисилевський розповів, що досвід Харкова та Маріуполя, де через бомбардування тисячі людей залишались без будь-якої води взагалі, показав, що доступ до технічної води може виявитись життєво необхідним.
«При облаштуванні колонки ми свідомо зробили її ручною, без будь-якого електричного обладнання. Адже світло може зникнути надовго. Звичайні колонки дають змогу отримувати воду без використання електроенергії. Для виконання робіт не використовуються державні кошти. Шукаю інші джерела», — каже депутат.
Нині тривають роботи з буріння свердловин та облаштування колонок ще за трьома адресами на житломасиві Лівобережний-3. Колонки перебуватимуть під опікою найближчих ОСББ. І якщо цей досвід облаштування свердловин буде успішний, його поширять і в інших мікрорайонах.
«Сподіваємось, Бог та ЗСУ вбережуть Дніпро від проблем з водою, а ручні колонки знадобляться виключно для поливу трави і клумб з квітами», — підкреслив Дмитро Кисилевський і додав, що також планують зробити біля колонки навіс від дощу.
Дніпро.
Фото з архіву Д. Кисилевського.