Він зауважив, що українська влада має сталу і чітку позицію в міжнародній політиці щодо виключення рф, як держави-терориста, із усіх можливих міжнародних організацій, особливо таких впливових як ООН чи G20.
«На багатьох напрямках нам це вже вдалося. Ми отримали низку рішень міжнародних організацій, міжпарламентських асамблей про виключення рф з їх складу. Цю роботу треба посилювати тому, що тільки тоді, коли росія стане в усьому світі державою-вигнанцем, тільки тоді нам можна очікувати зміну, зокрема й політики рф», — наголосив Руслан Стефанчук.
Він зауважив, що саме потужні організації мають стати прикладом вигнання держави-терориста зі своїх лав, як це вже було зроблено із форматом G-7+1, коли росію виключили зі складу об’єднання найвпливовіших країн світу.
«Я дуже сподіваюся, що таке рішення ми отримаємо і у форматі Великої двадцятки. Держава-терорист, яка здійснює терор на інших територіях, не має права входити до жодної міжнародної організації, зокрема ООН, Радбезу ООН та G20», — зазначив Голова українського Парламенту.
Він також закцентував, що останні масовані ракетні обстріли рф критичної інфраструктури нашої країни наближають терористичну державу росію до повної ізоляції. Адже жоден впливовий політик чи країна не захочуть бути поряд на одній лаві із країною-вбивцею та терористом. Чому підтвердженням, за словами Руслана Стефанчука, став і нещодавній Перший Парламентський саміт Кримської платформи, який підтримали понад 55 парламентських делегацій різних країн світу.
«Сьогодні вже практично ніхто з цивілізованих країн не говорить про те, що нам треба щось знаходити (для примирення – ред.), а говорять, що ключ від миру знаходиться у перемозі України.
Усі підкреслюють, що така поведінка (рф - ред.) є недопустимою і вона для багатьох стала змінливим моментом щодо їхньої політики. росія вже остаточно викрила своє обличчя і тих країн, які вірять в якісь її добрі наміри, залишається все менше», — підкреслив Голова Верховної Ради України.