«Те, що сьогодні в наших домівках є світло, — це заслуга енергетиків, комунальників і рятувальників. Усю останню добу, всі останні тижні та місяці вони працюють у посиленому режимі, роблять ремонти, розбирають завали, підключають резерви. Вдячні за це нашим героям», — зазначив під час засідання уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, зауваживши, що атаки на нашу енергосистему — це частина більшої, заздалегідь спланованої стратегії росії. Саме тому маємо розуміти, що удари проти нашої енергоінфраструктури продовжаться, що будуть наступні спроби знищити генерацію і розподіл електроенергії, а також системи водо- та теплозабезпечення.
«Кожен із нас має прийняти цю нову реальність і перелаштуватися, щоб споживати якомога менше електроенергії, особливо в пікові години — зранку та увечері», — закликав глава уряду.
Протидіяти терористичному сценарію рф можна лише посиленням нашої ППО (і в цьому питанні, за словами Д. Шмигаля, лише за жовтень-листопад у нас більший прогрес, ніж за останні вісім років), а також збільшенням поставок обладнання для відновлення інфраструктури та мобільних джерел живлення й обігріву. «Вже 12 країн погодилися допомагати, а багато хто допомагав і до цього. Системні оператори деяких країн Європи передавали «Укренерго» обладнання останні вісім місяців, тому в нас є і будуть резерви, щоб відновлювати все зруйноване», — запевнив прем’єр.
Водночас як екстрений крок уряд розробив плани можливої евакуації людей із регіонів, які перебувають під найбільшою загрозою. «Плани евакуації розроблено для кожного регіону, але це екстрений крок, який ми будемо застосовувати в останню чергу. Такий сценарій теж можливий, але ми зробимо все, щоб його не допустити», — сказав Д. Шмигаль, закликавши українців також мати запаси технічної води, ліхтариків, повербанків, теплого одягу, батарейок та інших речей.
Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Мінреінтеграції та розширив можливості участі в програмі забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Право на пільговий іпотечний кредит отримали ВПО, які мають житло на території громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджено наказом Мінреінтеграції.
Затверджені урядом зміни до Порядку пільгового іпотечного кредитування ВПО за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW), передбачають, що переможці відбору отримують можливість узяти кредит на житло, яке реконструйовано не більш як 35 років тому (раніше — 25 років). При цьому переможець має право обрати житло в іншій адміністративно-територіальній одиниці, ніж та, яка вказувалася в заяві про намір отримати кредит. Також збільшено максимальний строк кредитування до 30 років (раніше — 20 років) та подвоєно нормативну площу житла на одинокого громадянина, яка тепер становить 52,5 кв. м (раніше — 21 кв. м).
Уряд ухвалив рішення про відновлення можливості продовжувати термін дії паспортів для виїзду за кордон та вносити в них дані про дітей у дипломатичних установах України. Так наші співгромадяни, які вимушено перебувають за кордоном, знову можуть безплатно продовжувати дію паспортів, а також вносити до них відомості про своїх дітей.
У такий спосіб посольства та консульства зможуть і надалі приймати заяви на продовження терміну дії закордонних паспортів та внесення до них інформації про дітей. Надання цих послуг здійснюватиметься безоплатно протягом одного робочого дня. Це дасть змогу забезпечити громадян України дійсними паспортними документами в найкоротші терміни — без необхідності витрачати на це кошти.
Кабмін задовольнив заяву голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка про звільнення.