Комітет обговорив головне питання порядку денного — «Виклики і перспективи співробітництва у галузі сільського господарства у державах—членах ПАЧЕС після пандемії». На вимогу української делегації на попередньому засіданні Комітету було прийнято рішення перенести обговорення у зв’язку з тим, що війна Росії проти України створила абсолютно нові реалії у Чорноморському регіоні, породив-
ши безпрецедентну безпекову кризу, в тому числі у сфері продовольчої без-пеки.
Виступаючи перед учасниками засідання, член Постійної делегації Верховної Ради України в ПАЧЕС Юлія Клименко зазначила, що у результаті російської агресії світ постав перед загрозою глобальної продовольчої кризи.
Метою росії є пере-творення продовольства на зброю та знаряддя шантажу для провокування голоду, неконтрольованої міграції з країн Азії та Африки і, таким чином, дестабілізації світової економічної, соціальної та політичної ситуації.
Членкиня української делегації наголосила, що, забезпечуючи продовольством 400 мільйонів людей у світі, Україна й надалі готова виконувати роль одного з провідних сільськогосподарських експортерів, зокрема в рамках Чорноморського зернового коридору.
Член української делегації Іван Кириленко у своєму виступі підкреслив значення потужної міжнародної підтримки України, зокрема з боку абсолютної більшості держав—членів ПАЧЕС, висловивши переконання, що разом ми зможемо перемогти російську агресію — «чуму XXI століття». Висловив персональну подяку турецькій делегації та Президенту Турецької Республіки Реджепу Тайіпу Ердогану за активну підтримку експорту українського зерна та звернувся з переконливим проханням зробити все можливе, щоб не допустити блокування зернового коридору.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.