Намальовано їх переважно в складний для нашої країни час, утім, жодного песимізму чи приреченості. Скрізь вона. Від заходу до сходу, від півдня до півночі — наша чудова країна. Все дихає життям, емоціями і вселяє віру в якнайшвидшу Перемогу. І ще це — свідчення, що митці на своєму фронті, а їхня зброя — пензлі і фарби.
Як розповіла одна з організаторів виставки, керівниця громадської організації «Світ очима художників» Валерія Велика, чимало авторів нинішніх робіт пережили окупацію або ж були змушені виїхати зі своїх рідних міст і повертатися до творчості їм було дуже важко, але вони це зробили, а тому ця виставка неабияк потрібна і художникам, щоб опанувати себе і перезавантажитись, і людям, які прийдуть її споглядати та надихатися прекрасним. Бо саме такі події повертають до життя, вселяють надію і стають поштовхом до руху вперед.
Саме надію і позитивні емоції пережила і я. Буквально відкриває експозицію картина Вікторії Лебідь «Вісник життя», де лелека своїми крилами намагається огорнути нашу зранену землю. Вікторія знає, що пише, бо сама вона вирвалася з окупованого Енергодара і нині мешкає на Закарпатті, тож тема війни, на жаль, їй дуже близька і болюча.
Багато хто з митців після повномасштабного вторгнення рф взагалі не міг писати. Приміром, Тетяна Соловей із Катюжанки, що під Києвом, каже, що до життя її повернули вихованці студії, в якій вона викладає. Тетяна також пережила окупацію і коли виїхала до відносно мирного Хмельницького пензель не могла взяти ще довго до рук, але після повернення додому діти почали телефонувати і просити про заняття, так і допомогли їй повернутися до життя. Роботи Тетяни теж представлені на виставці. Вони про мирне, про природу.
Зачаровують також роботи Наталії Анохіної, Богдана Бурака, Лариси Пуханової, Вадима Жуковського, Андріана Бабюка, Оксани Охапкиної, Ірини Темної тощо.
Оптимізмом і вірою в Перемогу дихають і картини Тетяни Діденко. Саме її картина «Червона калина» послужила епіграфом і стала титульною для виставки. Тема калини, як виявилося, на виставці прозвучала кілька разів. А свою роботу заслужений художник України написала на нещодавньому пленері, який відбувся на Закарпатті поблизу Воловця, на еко-курорті «Ізки».
Варто зазначити, що саме калина є символом українців. І не випадково митці дуже часто звертаються до її образу і у художньому слові, і з допомогою палітри. Тож не випадково, що тут вона присутня. А отже, вже скоро святкуватимемо Перемогу, на яку ми всі заслужили.
До речі, щоб її наблизити, під час відкриття виставки організатори закликали присутніх зробити посильний внесок, і всі зібрані кошти мають піти для допомоги ЗСУ.
Вхід на виставку вільний, триватиме вона до 17 листопада за адресою: проспект Перемоги, 37.
Фото автора.