Про це нагадує Міністерство енергетики України.
Численні аварії в свою чергу призвели до виникнення дефіциту в енергосистемі.
Щоб зменшити навантаження і уникнути додаткових відключень електропостачання, проаналізуйте обсяг використання яких приладів у себе вдома ви можете скоротити або взагалі від них відмовитися.
Наприклад, у двокімнатній квартирі, в якій мешкає родина з 4 осіб, обігрівач, бойлер та електроплита (мікрохвильовка, електродуховка) сумарно складають до 70% загального добового споживання електроенергії. Таким чином, скоротивши кількість годин використання, наприклад, обігрівача, ви зможете допомогти енергосистемі, розвантаживши її.
Довідково
У розрахунках ми виходили з того, що 2-кімнатна квартира з 4-ма мешканцями має площу близько 50-55 кв. м. Це типовий панельний будинок, збудований у 1990-х. Помешкання обладнане відносно сучасними енергозберігаючими електроприладами, світлодіодним освітленням. Сім'я, що мешкає у таких умовах, щомісяця споживає або близько 300 кВт*год, якщо користується лише центральним опаленням та підігрівом води, або близько 600 кВт*год електроенергії - якщо користується бойлером та додатковим обігрівом (кондиціонер/обігрівач).
Інфографіка зі сторінки Міненерго у Фейсбуці.