Навіть на в’їзній стелі у місто Погар не вдається приховати українське коріння Стародубщини — у верхній частині стели можна побачити синьо-жовтий герб міста.

Так, у Сеньківці, що колись була знаменитою стиком кордонів трьох держав, лишилося жити менше десятка жителів. А селяни з Кам’янської Слободи Новгород-Сіверського району переселилися у південне село району — у Дігтярівку. Адже 250 обстрілів за тиждень — таку цифру зафіксували прикордонники на Чернігівщині. На жаль, наші їм не відповідають... Прикордоння Чернігівщини стає безлюдним...
А що ж з того боку кордонів?

Хоча всі аналітики ймовірність нападу з боку білорусі оцінюють як дуже низьку, але насичення РБ російськими військовими триває. Так, опозиційне видання «Гомельські флагшток» повідомило, що низка сільрад Гомельського району отримали припис підготувати місця для проживання російських військовослужбовців. «Нині ведеться пошук та підготовка місць їхньої можливої дислокації. Час прибуття та кількість російських військовослужбовців джерелу невідома», — інформує видання.

Білоруська влада пильно дбає про інтереси російського «старшого брата» — так прокуратура Гомельського району готує кримінальні справи за будь-яку зйомку військової техніки. Про це повідомив прокурор Гомельського району Владислав Жураковський у виступі перед колективом Гомельського лісгоспу (знають, де можуть бути партизани!). Білорусу, який лише показав колоні російських військових середній палець, дали 15 діб ув’язнення.

Тим часом у білорусі триває до кінця листопада призов на строкову службу.

А в брянських соціальних мережах останніми тижнями різко збільшилась кількість повідомлень про похорони контрактників. Це співпало з відправленням насильно мобілізованих росіян на лінію фронту. Так, повідомляється про загибель двох мешканців села Домашево Сергія Дмуховського та Івана Чулакова. Оскільки ні про їх звання, ні про службу за контрактом не повідомляється, можна припустити, що вони були мобілізованими нещодавно. А 32-річний футболіст із Новозибкова Руслан Єрмошко, наголошують брянські медіа, служив за контрактом і також загинув в Україні.

А брянський губернатор Богомаз заявив, що в області «завдавались ракетні удари, заходила авіація, завдавала бомбових ударів, заходили ДРГ і вертолітні групи, які залітали і обстрілювали наші об’єкти». І тут же брянці з ностальгією розповідають про гулянки біля монумента «Три сестри». Минулося...

Офіційна інформація на Брянщині дуже скупа, а опозиційних медіа практично нема — тому зібрати інформацію дуже важко. Але все ж дещо проривається: так, повідомляється про загибель двох прикордонників і поранення ще одного, які підірвались на міні. Анонімні мешканці Брянщини скаржаться, що тепер родичі з України погрожують повбивати їх. Отак несподівано війна приходить туди, звідки вийшла — в росію.

Тим часом росіяни з мінометів та артилерії б’ють по рештках «дружби», яку так довго насаджували у чернігівському прикордонні. Знищені корови, побиті хати, покинуті садиби — таким нині є прикордоння.

Чернігівська область.

Фото надано автором.