Про це інформує Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України на своїй сторінці в Фейсбуці.
Сьогодні мужність українців захищає Європу та світ, а завтра їхня завзятість, підкріплена європейськими цінностями та ресурсами, перебудує країну на кращий рівень.
"Ми зобов'язані українському народу вже розпочати підготовку плану, який допоможе йому відновитися для кращого, сталого європейського майбутнього", - йдеться у зверненні представників зазначеної мережі. Оскільки Україна успішно відбиває російську агресію та отримала статус кандидата в члени ЄС, майбутнє України та Європи нині переосмислюється. Європі потрібне сміливе бачення нового Зеленого плану Маршалла для України.
Такий план включатиме значні інвестиції не лише для відновлення базової критичної інфраструктури, а й для модернізації української економіки. Це потрібно не лише Україні, а й самому ЄС, щоб бути більш стійкими перед обличчям загроз енергетичній безпеці та кліматичній кризі.
План Маршалла для України вартістю 750 млрд євро закладе основу для швидкого та стійкого економічного розвитку України та Європи, переконані підписанти заяви.
Щоб досягти успіху, необхідно розв'язувати проблеми в шести ключових стратегічних сферах.
1. Екстрена допомога, відновлення критичної інфраструктури та постраждалих міст. З ранніх етапів реконструкція України має базуватися на європейських стандартах і відповідати процесу вступу: нова інфраструктура має бути стійкою та задовольняти потреби адаптації до зміни клімату, а нові будівлі мають проектуватися з високим рівнем енергоефективності та зменшувати попит на енергію.
2. Сприяння економічній інтеграції та підготовка України до членства в ЄС. Питання регулювання клімату та навколишнього середовища означатиме впровадження Європейської зеленої угоди в таких сферах, як циркулярна економіка, хімічна безпека, промислове забруднення та контроль навколишнього середовища.
3. Переоснащення української промисловості, щоб зробити її рушієм декарбонізації економічного розвитку. Виробництво сталі, добрив та інших товарів має бути відновлено на новій технологічній основі та потребуватиме великих інвестицій.
4. Прискорення енергетичного переходу в усьому регіоні шляхом інтеграції України в європейські енергетичні ринки та виробничі ланцюги екологічних технологій. Історичний проект Енергетичного союзу, спрямований на створення єдиного енергетичного ринку на всьому континенті, тепер доступний. Потрібно розширити торгівлю електроенергією з Україною та зробити її центром відновлюваної енергетики для всього ЄС.
5. Поступове припинення імпорту викопного палива до Європи та заміна його "зеленою" енергією з України. Ми маємо перенести в Україну технології відновлюваної енергетики та локалізувати там виробництво обладнання - виробництво вітрових турбін, сонячних панелей, біогазових установок та електролізерів. Це одночасно сприятиме розвитку економіки України та дасть їй змогу поділитися величезним потенціалом відновлюваної енергії з іншими європейськими країнами шляхом експорту "зеленої" енергії.
6. Створення масової хвилі зайнятості із тисячами "зелених" робочих місць і для України, і для країн-членів ЄС.
Наприклад, будівництво та реконструкція енергоефективного житла, розширення транспортної інфраструктури, створення нових галузей промисловості та виробництва вимагатимуть масової мобілізації робочої сили. Для цього нам потрібна тісна співпраця з метою розвитку та працевлаштування кваліфікованої робочої сили, йдеться у повідомленні Держенергоефективності.
За матеріалами прес-служби Держенергоефективності.
Фото зі сторінки Держенергоефективності в Фейсбуці.