Шановні друзі!

Пане міністре, пане Президенте, дорогі студенти!

Я радий вітати вас!

Готуючись до цієї зустрічі, я дізнався, що цими днями Росія запровадила санкції проти 52 політичних діячів вашої країни.

Причому за що? За те, що ваша країна підтримує європейські зусилля для припинення російського терору й для реанімації міжнародного права.

Звичайно, обмеження, які запроваджує Росія, ні на що особливо не впливають. Це більше пропагандистська річ, щоб на російському ж телебаченні могли збрехати, ніби Росія на щось здатна в дипломатії.

Але, побачивши це повідомлення про ваших 52 політиків, я згадав інше число 52, і теж нещодавнє. І теж таке, що має стосунок до санкцій.

Як ви знаєте, в Індонезії щойно відбувся саміт країн із найбільшими економіками. І учасники саміту погодили спільну декларацію якраз із 52 пунктів. Доволі змістовних – у них відображено багато наявних глобальних проблем.

Формально декларацію підтримала й Росія, однак реально вона порушує більшість із тих речей, які містяться в декларації. А деякі болісні глобальні проблеми, які «двадцятка» декларує вирішити, взагалі свідомо створені Росією.

Тобто уважно прочитавши ці 52 пункти балійської декларації, можна переконатися, чому міжнародний тиск на Росію, зокрема санкційний, має не лише зберігатись, а й посилюватися. Росія продовжує руйнувати міжнародні відносини й життя людей і вдає, ніби разом з усіма проти цієї дестабілізації бореться.

Ось із пункту 4-го декларації: «Важливо підтримувати міжнародне право й багатосторонню систему, яка гарантує мир і стабільність... Сьогоднішня ера не повинна бути ерою війни».

І це тоді, коли Росія мобілізувала всі ресурси, щоб не просто перетворити наш час на час війни, а щоб стати найбільшою в історії державою-терористом.

Пункт 5-й декларації: Росія каже, що нібито разом з іншими вживатиме заходів для сприяння енергетичній стабільності та стабільності ринків.

І в той самий час, коли цей саміт в Індонезії ще триває, Росія здійснює ракетну атаку проти нашої країни. Майже сто ракет – саме проти енергетики. Наступного дня – ще ракетна атака. І не лише проти електростанцій, а й проти об'єктів газовидобування. Ось така енергетична стабільність по-російськи.

Пункт 13-й балійської декларації щодо протидії кліматичним змінам. Росія нібито підтверджує захист навколишнього природного середовища, а сама знищила в нашій країні своєю агресією вже майже 3 мільйони гектарів лісів! Вони спалені обстрілами. І це лише один із тисяч злочинів Росії проти довкілля.

Пункт 22-й декларації: «Країни докладатимуть усіх зусиль для своєчасного доступу до вакцин, терапевтичних та діагностичних засобів».

А насправді сотні лікарень знищені російськими обстрілами. На більшій частині території, яку Росія окупувала, взагалі немає доступу до медицини. Навіть до найпростіших ліків, до хірургічних операцій, до інсуліну... І це у Європі. У 2022 році.

І так майже всі 52 пункти балійської декларації. Читаєш і бачиш, наскільки Росія забрехалась і що вона зараз – найбільша загроза для світу.

Наведу ще 44-й пункт. У ньому, зокрема: «Доступ до освіти є правом людини та ключовим інструментом інклюзивного й сталого економічного відновлення».

А знаєте, скільки освітніх закладів в Україні російська армія зруйнувала за дев'ять місяців війни? 2719 зазнали обстрілів, а 332 зруйновані повністю. Це університети, школи...

Дорогі друзі!

Російська агресія не зупиняється ні на день. Як ні на день не зупиняється російська брехня світу. Тому за все це так само ні на день не має зупинятися й міжнародний тиск на Росію. І це можуть робити не лише політики, а й кожен на своєму рівні.

Звичайно, треба застосовувати нові санкції проти Росії. Це ефективно. Потрібен новий європейський санкційний пакет. Будь ласка, захищайте цю потребу на загальноєвропейському рівні.

Треба бути активними в поширенні правди про війну та спровоковані нею кризи. Це те, що точно можете робити й усі ви. Будь ласка, говоріть про те, що відбувається, і знайдіть зручний для себе формат підтримки чесних медіа чи блогерів, які висвітлюють глобальні справи, зокрема російську агресію.

І, будь ласка, шукайте конкретні проекти, які можуть допомогти нашому захисту й нашим людям. Що більше буде колективних зусиль, то швидше ми змусимо Росію піти з території України й виконувати зобовʼязання перед світом.

Я дякую вам за увагу!

Я дякую за підтримку, Ірландіє!

Слава Україні!

Офіційне інтернет-представництво Офісу Президента України

Африканські країни побачили, як Росія заблокувала Чорне море, і почали підтримувати Україну – Володимир Зеленський під час спілкування зі студентами Ірландії

Після блокування Росією експорту зерна з портів Чорноморського регіону країни Африканського континенту почали поступово змінювати своє ставлення до РФ і спрямовувати вектор політики на підтримку України. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час спілкування зі студентською спільнотою Ірландії.

«Сьогодні поступово, країна за країною, держави Африканського континенту починають розбиратися, що відбулося. Що вони були дезінформовані. Що Росія – справді агресор, що вона не поважає свободу, не підтримує життя, а робить навпаки. Кілька країн з’явилося на Африканському континенті, які нас підтримують, і ми це бачимо за результатами голосування за резолюції», – сказав Глава держави.

Він нагадав підсумки голосування за резолюцію Генеральної Асамблеї ООН щодо підтримки територіальної цілісності України та засудження агресії Росії проти нашої держави.

«Була рекордна підтримка України, засудження агресії Росії. Понад 140 держав. Серед них з’явилися африканські країни. І це прекрасно», – констатував Володимир Зеленський.

Також, за його словами, деякі країни Африки вперше продемонстрували підтримку на дипломатичному майданчику Кримської платформи, робота якої спрямована на деокупацію українського Криму.

На переконання Президента, така зміна ставлення низки африканських країн відбулася після того, як Росія почала блокування експорту української агропродукції Чорним морем.

«Африканські країни побачили, як Росія абсолютно ганебно заблокувала Чорне море. Заблокувала постачання зерна – пшениці, кукурудзи – з України до Африканського континенту… І коли країни почали це бачити, коли суспільства деяких країн почали це відчувати, тоді вони почали розплющувати очі», – зазначив Глава держави.

Водночас Володимир Зеленський констатував: залишаються деякі країни Африки, які на рівні лідерів не бачать ні деструктивних дій Росії, ні допомоги України, яка ініціювала програми підтримки держав, що страждають від продовольчої кризи.

«Є країни, яким ми відправили кораблі із зерном. Ми реально їм допомагаємо. Ми реально зробили коридор у Чорному морі разом з ООН. І зараз вирушили кораблі з пшеницею, а деякі держави Африки не бачать цього на політичному рівні», – зауважив Президент.

На думку Глави держави, це відбувається, зокрема, через потужний вплив російської пропаганди та дезінформації, яка поширюється на Африканському континенті останні 30 років. Водночас розвинутих відносин між Україною та країнами Африки довгі роки не було.

Володимир Зеленський зазначив, що нині одним із ключових завдань для України й для нього особисто є об’єднання всього світу, зокрема й країн Африки, задля тиску на Росію з метою припинення її агресії на українській території.

«Для нас дуже важлива допомога і в ООН – це політично-дипломатична допомога. Допомога при голосуванні й підтримці відповідних резолюцій. І тут нам украй потрібна підтримка Африканського союзу і країн Африканського континенту», – сказав Президент.

Офіційне інтернет-представництво Офісу Президента України