Документ покликаний створити належні умови аграріям для обробітку землі, щоб вирощувати високі врожаї і забезпечити переробку сільськогосподарської продукції. Це нова сфера діяльності для міської громади. Опікуватися аграрним виробництвом і переробкою продукції місто розпочало після того, як до громади увійшли сім сільських населених пунктів зі своїми земельними ділянками. Створили аграрний відділ у департаменті економіки й інвестицій, запросили до роботи фахівців галузі.

Для стабільного забезпечення жителів громади якісною сільгосппродукцією власного виробництва, збільшення її обсягів розробили програму розвитку аграрного сектору. Зазначається, що документ підготовлено в рамках ініціативи «Вінничани важливі», він передбачає підтримку соціально незахищених мешканців обласного центру і старостинських округів.

Програму презентували на сайті міськради. Після обговорення її винесуть на розгляд депутатів. Наголошується, що пріоритетними є два напрями — забезпечення розвитку галузі землеробства та розвиток глибокої переробки вирощеної продукції. Серед важливих називають також органічне виробництво, тваринництво, ставкове рибництво та бджільництво.

«Під час підготовки документа взяли до уваги не тільки питання забезпечення продовольством, — каже керівниця аграрного відділу департаменту економіки й інвестицій Вінницької міськради Наталія Павленко. — Маємо на меті охопити фронт інших робіт. Ідеться про розвиток особистих селянських господарств, впровадження дорадчих послуг, удосконалення інфраструктури аграрного ринку, залучення інвестицій та всебічну підтримку суб’єктів господарювання. Усе це передбачає створення робочих місць».

До речі, про інвестиції: навесні нинішнього року фермери громади безплатно отримали посівний матеріал. Придбали його завдяки співпраці з інвесторами.

Як зауважив один з фермерів, котрий господарює на території Вінницької міської ОТГ, насправді він мало довіряє різним документам. Каже, паперів написано багато, чиновники вміють це робити.

«Коли я отримав насіння кукурудзи для сівби, одразу відчув реальну допомогу, — продовжує співрозмовник. — Позитивно оцінюю сам факт, що міська рада приділяє увагу аграрному сектору.

Вірю в те, що буде краще, ніж раніше. Міська громада потужна, має кошти, зацікавлена в збільшенні виробництва продукції, хочеться вірити, що підтримуватимуть і надалі...»

Варто зазначити, на території ТГ працюють потужні переробні комбінати, що дає змогу організовувати замкнений цикл виробництва — від вирощування продукції до виготовлення з неї борошна, круп, зокрема гречаних, макаронів, хлібобулочних виробів тощо.

Вінницька область.