Їх організували болгарські соціалісти та активісти проросійської партії «Відродження», головним аргументом яких залишається теза: якщо не надавати нову зброю Києву, то війна одразу припиниться, а так Болгарія підтримує братовбивчі дії і стає учасником «цього конфлікту».

І хоча лідер партії «Відродження» Костадин Костадінов безпосередньої участі у цих протестах не брав, в ефірі телеканалу bTV він назвав рішення парламенту про надання військової допомоги Україні дією в інтересах США.

Такої само точки зору досі дотримується і президент країни Румен Радев.

Телеканал bTV дав можливість висловитися й політикам, які мають іншу думку з приводу надання військової допомоги Збройним Силам України. Так, колишній заступник міністра оборони Болгарії Атанас Запрянов дохідливо пояснив, якщо військову допомогу Україні припинять, то вона не зможе захистити не тільки себе, а й усю цивілізовану Європу. «Україна потребує такої допомоги щодня, щоб бути успішною. Той факт, що росія використовує (для обстрілу України) старі ракети, є ознакою їх дефіциту, але російська військова промисловість не постраждала так, як українська, і ще має можливість виробляти деяку кількість ракет», — розповів один з колишніх керівників оборонного відомства.

Атанас Запрянов добре знає, що Болгарія має військові резерви та запаси, які не слід чіпати, але йому відомо й про боєприпаси, термін придатності яких спливає. Він зазначив, що владі доведеться обирати: чи віддати їх ЗСУ зараз, або залишити ще на кілька років, а потім уже думати, де і як їх знищувати.

На щастя, більшість депутатів парламенту під тиском противників надання військової допомоги Україні не змінюють своєї позиції щодо цього. Але влада й не поспішає з виконанням цього рішення, бо службовий уряд зараз підпорядкований насамперед президенту країни.