Цими днями у Брюсселі, на майданчиках Європейського Парламенту, триває Конференція, присвячена 10-й річниці діяльності Європейського Парламенту з підтримки демократії.
У рамках заходу, до участі у Конференції долучилася делегація Апарату Верховної Ради України, зокрема до Семінару зі стратегічного планування цифрової трансформації у парламентах. Дискусійну панель було організовано Генеральним Директоратом зовнішньої політики Європейського Союзу, Директоратом підтримки демократії та Відділом парламентської підтримки та розвитку потенціалу Європейського Парламенту.
Учасників Семінару привітав Генеральний Секретар Європейського Парламенту Клаус Веллє та Директорка з Підтримки Демократії Армеллє Доууд.
Головна тема заходу — посилення ролі цифрових технологій у роботі секретаріатів парламентів країн, які претендують на членство у ЄС, — України, Грузії та Молдови.
«В Україні цифрова трансформація визначена як пріоритетна політика. Кожен українець знає, що таке Е-послуга, електронна черга і оформлення документів у застосунку. Таким же чином налагоджена і робота Українського Парламенту: завдяки впровадженню цифрових технологій, ми робимо процес більш зручним, швидким та ефективним. Від вдалої інтеграції провідних технологій безпосередньо залежить якість роботи як секретаріатів, так і загалом законодавчого процесу. Сьогодні світ тяжіє до спрощення та оптимізації роботи. І нові технології дозволяють це зробити», — зазначив Керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний (на знімку).
За його словами, вже впроваджені цифрові технології, які забезпечують безперебійну роботу Парламенту від початку повномасштабної війни.
Також Керівник Апарату Верховної Ради України закцентував увагу на напрямах реформування роботи законодавчого органу країни у посиленні цифрової трансформації.
Учасники Семінару також приділили увагу важливості ідентифікації цифрових технологій задля розробки ефективних посібників, впливу можливих ризиків, взаємодії з бізнес-спільнотою.
Своїм досвідом у сфері цифрової трансформації з учасниками Семінару поділилися генеральні секретарі парламентів Грузії та Молдови.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото: rada.gov.ua