Свою розробку представили під час ХІ Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2022: Інноваційна трансформація України».

Винахід студенти назвали - GROMM (Glove-restorer of muscular mobility), повідомляє dev.ua. Пристрій електричними імпульсами змушує м'яз руки скорочуватися і таким чином відновлюватися.

«Наша рукавичка унікальна, тому що немає аналогічного проєкту, ми не знайшли. Серед конкурентів - компанія з Німеччини. У них є подібна рукавичка, яка працює не на електричних імпульсах, а на тискові. Там є трубка з тиском, яка згинає та розгинає руку», - пояснює Микола Подкалюк.

Використовувати пристрій можна і в домашніх умовах. Рукавичка дозволить пришвидшити реабілітацію, повністю відновити функції руки та попередити атрофію м?язів.

Ідея розробити таку рукавичку виникла, коли тато Максима Наумчука травмував руку.Після тривалого ходіння в гіпсі він майже не міг рухати пальцями.

При розробці стартапу хлопці радилися зі спеціалістами з біомедичної інженерії. Після перших випробувань дещо вдосконалили винахід.

«Нам сказали, що від того, що м?язи скорочуються за допомогою току, немає ніяких побічних ефектів. Це можна використовувати. М'язи не звикнуть до іншого струму, тобто сигнали з мозку так само буде сприймати рука», - каже Максим.

На реалізацію своєї ідеї як переможці хлопці отримали 20 000 грн. З цієї суми вже витратили частину грошей на оплату матеріалів. Для подальшого виробництва шукають меценатів.

Вл. Інф.

Фото із сайту dev.ua.