Про це з посиланням на КП "Київський метрополітен" повідомила Київська міська державна адміністрація - КМДА на власній сторінці в Фейсбуці.

У 30 випадках пасажири скористалися ручкою "Стоп" без необхідності. Ще 165 разів ескалатори зупиняли працівники підприємства, щоб запобігти травмуванню пасажирів, та 112 разів - через потрапляння сторонніх предметів: жіночих підборів, ременя, шнурка, шарфа, монет, ґудзиків та різних елементів фурнітури від валіз, сумок, наплічників.

"Київський метрополітен" просить пасажирів притримувати поли довго одягу, оскільки вони є найчастішою причиною зупинки в осінньо-зимовий період. Також працівники столичної підземки звернулися з проханням до юних пасажирів не жбурляти задля розваги монети різних номіналів, оскільки така дрібна річ може вивести з ладу складний механізм обладнання.

Як зазначається у повідомленні підприємства, ескалатори метрополітену - це дорогі механізми, які для справної роботи потребують дбайливого ставлення та ретельних періодичних капітальних ремонтів. Так, нині на станціях "Дружби народів" та "Шулявській" тривають капремонти, які відбуваються раз на 100-150 тисяч км, або кожні 10-11 років. Для безпечної та комфортної поїздки ескалатором варто дотримуватися кількох правил користування, а саме: триматися за поручень, не заступати за обмежувальну лінію, не сидіти й не бігати на східцях, тримати дітей за руку, підтримувати поли довгого одягу.

Вл. інф.