Верховна Рада України виконала свої зобов’язання та обіцянку до кінця року ухвалити євроінтеграційні закони, які містяться в семи основних рекомендаціях Єврокомісії Україні, як країні-кандидату на вступ до ЄС.
На цьому за підсумками сьогоднішнього засідання наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.
«Сьогодні ми прийняли три ключові євроінтеграційні закони про медіа, прозору процедуру призначення суддів Конституційного суду та про національні меншини (спільноти).
Таким чином ми відкрили шлях до початку переговорів про повноправний вступ України до Європейського Союзу, які можуть розпочинатися вже з нового 2023 року», – підкреслила Віцеспікерка.
За її словами, прийняття цих законів відбувалося у конструктивній атмосфері та дуже плідній дискусії, в змагальності та конкуренції, як і належить європейському та демократичному Парламенту.
Заступниця Голови відзначила, що у сесійній залі було досягнуто компромісу між різними фракціями та депутатськими групами у національних інтересах України практично за всіма ключовим зауваженням і суперечливим моментам.
«За моїм наполяганням, як віцеспікерки від опозиції разом із іншими депутатами, із Закону «Про медіа» були прибрані нехарактерні норми, які не мають відношення до директиви ЄС про аудіовізуальні послуги та стосувалися, зокрема, виборчого процесу.
При цьому ми свідомі, що прийнятий медійний закон не є константною, він ще буде змінюватися. Його реалізація потребуватиме предметного моніторингу, як медійних кіл в Україні, так і Єврокомісією на практичну відповідність європейським цінностям свободи слова», – відзначила Олена Кондратюк.
Віцеспікерка також зауважила, що буде наполягати та подавати законодавчі пропозиції щодо посилення позицій української мови під час демонстрації фільмів та серіалів на сучасних телевізійних онлайн-платформах таких, як Netflix, Megogo, Sweet.tv тощо.