Без світла перебуває 80% Київщини. Найскладніша ситуація в Бучанському, Вишгородському, Обухівському та частково Фастівському районах. Це більше 30 громад.
Життя без світла об’єднало городян, бізнес та владу.

В Ірпінській міській публічній бібліотеці імені Максима Рильського відкрито безплатну коворкінг-зону для тих, хто працює онлайн і кому потрібні світло та безперебійний інтернет. Тут організовано 40 місць для роботи з ноутбуками.

— Кожен день понад 200 відвідувачів, перевантаження на 200 відсотків, — каже директорка бібліотеки Олена Циганенко. — Також у фойє з понеділка до суботи з 9.00 до 17.00 працює окремий пункт підзарядки телефонів та інших гаджетів з доступом до мережі Wi-Fi. Тримаємось і ми, і відвідувачі. Непросто всім, але без путлера!

А ще в фойє бібліотеки піднімає святковий настрій всім міська «Світлиця Святого Миколая».

Десятки подовжувачів, сотні зарядок та метри дротів. Люди за столами, в кріслах та на підвіконнях абонементного залу. Як то кажуть, яблуку ніде впасти. І старі й малі, хто з телефоном, хто з ноутбуком.

А хтось і з книжкою, все ж таки бібліотека. За словами її працівників, коли зникає інтернет, стали більше гортати сторінки паперових видань.

Ірпінський міський голова Олександр Маркушин написав у своєму телеграм-каналі: «Щиро вдячний надійному партнеру Ірпінської громади — інтернет-провайдеру «DOMINET» за допомогу в організації цього дуже потрібного для наших мешканців простору. Також висловлюю вдячність начальниці відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради Євгенії Антонюк за підготовку до відкриття коворкінгу для жителів і підприємців Ірпінської громади. Також маємо новий потужний генератор, щоб заживити усю бібліотеку одночасно. Дякую всім ірпінчанам за витримку».



Директор Ірпінської міської публічної бібліотеки імені Максима Рильського Олена Циганенко.

 


 Вчитель української мови столичної школи Тетяна Юречко працює дистанційно .
 



Фото автора.