Триває 303-й день російського повномасштабного вторгнення.
росія свідомо скоює злочини щодо мирного населення України, нехтуючи законами й звичаями ведення війни, що закріплені у Женевських конвенціях.
Катування, ґвалтування та розстріли цивільних, знищення цивільної інфраструктури — це далеко не всі воєнні злочини, вчиненні російськими військовими на окупованій території України за наказами вищого керівництва рф. Проте, не тільки воєнні злочини є порушенням міжнародного права. До окремої категорії варто віднести злочини проти людяності, геноцид та екоцид.
На сьогодні, у боротьбі з ворогом, потрібна не лише зброя, а ще й новий, потужний міжнародний правовий механізм, що допоможе покарати російського диктатора та його прибічників за напад на Україну та порушення міжнародного права.
російська агресія є дуже серйозним міжнародним злочином, і тому створення Спеціального міжнародного трибуналу є вкрай необхідним для встановлення справедливості.
Канада та Королівство Нідерландів подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти росії в Міжнародному суді ООН. Про це поінформувало Міністерство міжнародних справ Канади.
У жовтні парламент Нідерландів підтримав резолюцію із закликом про створення спеціального трибуналу в Гаазі для здійснення правосуддя над винними у війні росії проти України. «Якщо буде потреба в такому «трибуналі з питань агресії», його можна створити в Гаазі», — повідомив Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра.
Сподіваємося на широку міжнародну підтримку держав Європейського Союзу, Ради Європи у питанні створення Спеціального трибуналу для російського диктатора і його поплічників.
Наразі важливо, щоб президент росії володимир путін не залишився безкарним через розв’язану ним війну проти України, й відчував, що до його зустрічі у залі суду з жервами російського терору, які будуть свідчити проти нього, лишилось небагато часу.
Заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець/