В обласній військовій адміністрації прогнозують, що у підсумку врожай — разом із кукурудзою — становитиме майже 4 млн тонн.

«Це менше проти рекордного 2021 року, але такий показник — другий по валу з часів незалежності України», — зазначила директор департаменту агропромислового розвитку ОВА Валерія Фурманова.

За оперативною інформацією, на Кіровоградщині вже зібрано 3 млн 657 тис. тонн зернових. Область увійшла до трійки лідерів за обсягами намолоченого разом із Полтавщиною (більш як 4 млн 247 тис. тонн) та Вінниччиною (понад 3,9 млн тонн).

Фахівці пояснюють такі досягнення правильно підібраними технологіями та науковим підходом до виробничого процесу і сортооновлення.

Тож нині в регіоні переймаються, як зберегти вирощене, адже через розпочату росією війну експорт значно скоротився, а закупівельні ціни на зерно знизились. Одним із напрямів розв’язання проблеми стало забезпечення додатковими потужностями фермерів і агропідприємств. Так, завдяки програмі USAID АГРО півтисячі зернових мішків-рукавів отримало Добронадіївське хлібоприймальне підприємство, що в Олександрійському районі.

«Це дає можливість виробництву зберігати додатково значні обсяги збіжжя, отриманого від півтори сотні господарств. Потужності елеватора ХПП — 69 тис. тонн. Додатково, за рахунок мішків, завантажено та розміщено на території елеватора 40 тис. тонн зерна, ще 50 тис. — за територією елеватора на сусідніх складах», — зазначила Валерія Фурманова.

Поліпропіленові рукави дають шанс зберегти врожай аж до літа. Втім, сільгоспвиробники сподіваються, що завдяки ЗСУ вже незабаром питання розблокування українських портів для безперешкодного експорту агропродукції буде вирішено остаточно.