Ці позики допомогли їм не потонути в боргах, витримати боротьбу за врожай у нелегких умовах. За даними ОВА, за кількістю отриманих позик регіон входить до п'ятірки лідерів (разом з Київщиною, де залучили 14,9 млрд грн, Вінниччиною - 8,8 млрд грн, Кіровоградщиною - 8,3 млрд грн та Одещиною - 5,8 млрд грн грн).
"Кредитування аграріїв не припиняється. Адже нині вони готуються до весняно-польових робіт наступного року. Запасаються пальним, добривами, насінням, запчастинами на техніку, засобами захисту рослин. На все це потрібні кошти", - розповів директор департаменту економічного розвитку ОВА Олексій Псарьов.
Максимальна сума для агробізнесу за цим кредитом сягає 90 мільйонів гривень, які можна отримати на строк до п'яти років.
"Один з наших пріоритетів - кредитування аграріїв. З початку року "Ощадбанк" видав сільгоспвиробникам Дніпропетровської області позик на понад 230 мільйонів гривень", - зазначив заступник начальника обласного управління "Ощадбанку" Сергій Синчак.
Також сільгоспвиробникам доступні можливості, які надає урядова програма "єРобота" - наприклад, гранти на створення або розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства, тепличного господарства, переробного підприємства. У форматі співфінансування власний внесок отримувача становить від 30 до 50 відсотків, а решту як грант надає держава на спеціальний рахунок. Для участі на порталі Дія потрібно подати заяву та розроблений бізнес-план.
Дніпропетровська область.
Фото Дніпропетровської ОВА.