Після повномасштабного вторгнення росії в нашу країну в лютому в світі різко зросла кількість людей, які почали вчити українську мову. Показник сягнув піка наприкінці березня та залишається стабільним дотепер (на кінець 2022 року).
Про це повідомила електронна платформа вивчення мови Duolingo, посилаючись на власні дані. Зазначається, що найбільшим трендом 2022-го став глобальний сплеск тих, хто вивчає українську мову. Після 24 лютого 1,3 мільйона людей у всьому світі почали вивчати державну мову України на знак солідарності.
Українську опановують у країнах, які географічно розташовані далеко від конфлікту, зокрема, в Аргентині, Японії та В’єтнамі. Крім того, за шість місяців після вторгнення кількість тих, хто її вивчає, зросла на 1651 відсоток порівняно з минулим роком у Німеччині, на 1615 відсотків — у Польщі та на 1515 — у Чехії.
Зокрема, в Німеччині в рейтингу найпопулярніших мов для вивчення на платформі українська піднялася з 36-ї позиції у 2021-му на 15-ту в році, що минає, у Великій Британії — з 37-го на 17-те місце, в США — з 36-го на 22-ге.
Варто зазначити, що в Україні державна мова також стає більш вживаною. Так, у 2020 році в соціальних мережах державною публікували лише кожен шостий допис (16%). За оцінками станом на липень 2022-го, ситуація змінилася так: 37% дописів українською мовою проти 63% — російською.
Крім того, наші співвітчизники почали слухати частіше пісні українських авторів і виконавців рідною мовою, а ще вмикати музику в дорозі, щоб підняти настрій та відволіктися від поганих новин. Так само затребуванішою стала й вітчизняна художня та документальна література написана рідною мовою.
Одне слово, українська нині в тренді, й це дуже гарний знак. Цінуймо своє!