Як зазначають її організатори, «це розповідь про російську пропаганду та її особливості в окупованому Херсоні, про цінності, концепції та ідеологічні спрямування «руzzкого міра»

Експозиція розгорнута під склепінням Нижньої Московської брами XVIII століття Печерської фортеці — тут стоси журналів, підручників з історії росії та іншої пропагандистської продукції, окупантські триколори й прапори «херсонської республіки», релігійні агітки, футболки з агітаційними написами. У масиві свідчень про тривалу підготовку російської ідеологічної машини до зомбування місцевого населення —  періодичні видання, на сторінках яких суціль умисно спотворена інформація.

Виставка має кілька тематичних зон: масив російської пропаганди; відтворений кабінет колаборанта, що був обладнаний у приміщенні Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок; відтворений навчальний клас школи № 27, в якому, на щастя, дітям не довелося вивчати «історію росії»; псевдореферендум про приєднання загарбаних територій до рф.

Автор ідеї і куратор проекту Юрій Савчук під час кураторської екскурсії розповів, що збір матеріалів, які документують злочинну діяльність окупантів із створення фейкової «херсонської республіки», розпочався буквально в перші дні звільнення Херсона від рашистів 11 листопада 2022 року (на знімку).

«Цю виставку треба експонувати за кордоном. Факти тотальної брехні, маніпуляцій, дезінформації, псевдонаративи й свідчення безмежної ворожості до всього українського повинен побачити світ»,—  наголосив під час відкриття виставки директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України Андрій Когут.

Раніше Музей презентував виставку демонтованих на звільнених територіях зразків російської пропаганди «Херсон. «русскій мір». 9 днів. Vідспівування». Величезні вуличні банери з деокупованого обласного центру зібрав від час експедиції і привіз до столиці куратор проекту Юрій Савчук. Ці артефакти з інформаційного фронту московсько-української війни — ще одне свідчення великодержавного російського шовінізму та московських зусиль із руйнування конструкції світової безпеки.

У музеї зазначають, що заклад «багато працює на міжнародному інформаційному фронті». А нові ідеї та проекти стануть можливими за підтримки партнерів, серед них і «Нова пошта», яка оперативно на запит істориків доставила унікальний вантаж із Херсона.

Виставка свідчень підривної діяльності кремля проти суверенної України працюватиме до 30 січня 2023 року.

Фото Національного музею історії України у Другій Світовій війні.