Про це розповів народний депутат, заступник голови Комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
«Наші союзники там, де закінчувалося українське чи радянське озброєння, почали надавати нам снаряди 155 калібру і, власне, гаубиці 155 калібру. Коли ми почали терпіти скруту, нам надали HIMARS, зараз через ракетні атаки й терор вони надають нам більше ППО. Ми працюємо над тим, щоб отримати більше танків для контрнаступу й інших операцій, літаки не лише радянського зразка, а й Ф-15 чи Ф-16», - сказав парламентарій.
За його словами, передача Patriot – це дуже важливий сигнал, адже це одна зі складних систем.
«Вона не просто передається як установка, що збиває ворожі ракети. Це інтегрована в систему НАТО задля передачі та збору даних із супутників система, котру нам не надавали через її складність. Крім того, не довіряли остаточно, боячись, що ці дані можуть потрапити до РФ або ми втратимо цю надскладну зброю. Передача Patriot свідчить про те, що нині встановлена повна довіра між США та Україною. Саме тому сподіваюся, що і танки, і літаки цього року будуть», - зауважив політик.
Він додав, що принаймні на рівні Конгресу США вже не бояться передавати нам таку зброю.
«Тепер там є питання, чи доцільно нам передавати Abrams, тому що це досить дорога та складна зброя. Крім того, у випадку поломки його знову доведеться відправляти за океан на ремонт. Стосовно Bradley ми так само говорили. США підтримує пропозицію стосовно передачі Німеччиною нам Leopard. Проте Німеччина ніяк не може ухвалити це рішення про передачу нам танків, тому ми маємо концепцію, яким чином нам цей процес запустити, пропрацьовуємо це зі США. Зокрема я з цим питанням був у Конгресі два тижні тому. Вони його «штовхають» на рівні Білого Дому та Пентагону. Сподіваюся, що найближчим часом питання з танками зрушить із місця», - поінформував Єгор Чернєв.
Він наголосив, що представники України на всіх рівнях роблять усе, щоб нам прямо казали, чому не підтримують наш прискорений вступ до НАТО.
«Раніше говорили, щоб не провокувати РФ, зараз ще лишилися певні аргументи в певних країн. Кажуть, що нам потрібно провести певні реформи, ми не проти, щоб Україна була в НАТО, але після реформ. Задля цього ми в самій країні проводимо багато всього, щоб до саміту у Вільнюсі надати всі проголосовані законопроєкти, реформи, на яких наголошують партнери, щоб ні в кого не було контраргументів, чому нас поки не чекають у НАТО», - зазначив народний депутат.