У підрозділі нагадують, що вона сталася влітку на Ізюмському напрямку, коли розвідники в залишеній росіянами БМП знайшли три мобільні телефони. Згодом вдалося знайти їх власників — виявилося, що це жителі Макарівського району, яких навесні пограбували окупанти, котрі тоді намагалися захопити Київ. Телефони повернули.
Директор музею Віталій Гедз, який у знак вдячності запросив «холодноярівців» у гості, підкреслює, що нині ця історія стала також надбанням музею: «Підбили бурятську БМП.
Серед особистих речей знайшли також шеврони окупантів, м’ячик для гольфу з місцевого клубу «ГольфСтрім». А потім через Юлію, хазяйку одного з телефонів, нам передали прапор і шеврон 93-ї бригади.
До речі, стяг став першим і започаткував колекцію прапорів — зараз у нас уже десять одиниць».
У закладі ретельно збирають свідчення про злочини окупантів на Київщині та дякують бригаді за допомогу у поповненні фонду музею такими експонатами. Нагадують, на початку минулого століття більшовикам вдалося захопити Макарів декілька разів.
У 1941-му німці зайшли у Макарів без жодного пострілу і жодного великого бою. А в минулому році захопити Макарів рашисти не змогли.
Дніпропетровська область.
Фото 93-ї ОМБр «Холодний Яр».