Якщо вам потрібно переслати електронною поштою важливі файли і ви хочете додатково захистити інформацію, у пригоді стане конфіденційний режим Gmail. Він має певні переваги перед звичайними листами, проте не гарантує 100-відсоткової безпеки.

Можливості конфіденційного режиму Gmail:

1. Одержувач не зможе копіювати, вставляти, завантажувати, друкувати й пересилати іншим текст повідомлення та вкладені в нього файли. Але. Залишається можливість зробити фото або скріншот з екрана.

2. Відправник може встановити строк доступу до листа: доба, тиждень, місяць, три місяці чи п’ять років. Після закінчення цього терміну одержувач більше не зможе відкрити лист.

3. Конфіденційний електронний лист можна надсилати не лише на адреси Gmail, а й на адреси будь-яких інших поштових сервісів. Одержувач отримає відповідне повідомлення про отримання листа у конфіденційному режимі.

4. Іноді, надсилаючи листи, ми просимо одержувачів видалити їх одразу після прочитання. Проте не можемо проконтролювати чи було це зроблено. У випадку з конфіденційними листами Gmail відправник може закрити доступ до листа у будь-який час. Для цього потрібно зайти в папку «Надіслані», відкрити лист і натиснути кнопку «Заборонити доступ».

5. Також Gmail пропонує можливість встановлювати код доступу до конфіденційного листа, який буде надісланий отримувачу в sms. Проте у переліку країн, на номери яких можуть надходити такі sms, поки що України немає.

Як увімкнути конфіденційний режим, надсилаючи лист?

На комп’ютері: створіть новий лист — натисніть на нижній панелі керування значок у вигляді замка з годинником — зробіть усі потрібні налаштування.

Android та iOS: створіть новий лист — натисніть значок «Ще» у вигляді трьох крапок у правому верхньому кутку — натисніть «Конфіденційний режим» — зробіть усі потрібні налаштування.

Користуємось цифровими сервісами відповідально і безпечно!

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.