Про це заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко (на знімку).

«Економіка за минулий рік справді впала, але це об’єктивна реальність, бо такої війни не було в жодній європейській країні після Другої світової. Ми витримали страшні удари. Щодо інфляції, то, до речі, вона у нас не така значна, як у Туреччині, наприклад. Усі логістичні ланцюжки у нас порушені. Однак цього року економічно ми очікуємо кращих результатів, не прогнозуємо зростання інфляції, не прогнозуємо також падіння економіки. Сподіваємося на певну стабільність», — зазначив парламентарій.

За його словами, у 2023-му також очікується стабільний курс гривні, адже у НБУ є необхідні інструменти впливу на валютному ринку.

«Курс долара не змінюватиметься й може бути навіть нижче 40 гривень, у Нацбанку є всі можливості, щоби тримати курс на цьому рівні: коли є потреба, він вливає долари або, навпаки, викуповує валюту», — сказав політик.

Він звернув увагу й на те, що сільське господарство України, що було локомотивом економіки й давало найбільше валютної виручки, адаптувалося до умов війни.

«У нас багато деокупованих територій, де аграрії можуть продовжувати вирощувати врожаї. Зараз їхня продукція вивозиться і зерновим коридором, і залізничним та автомобільним транспортом. Тобто надходитиме валюта від продажу нашої аграрної продукції. Крім того, переорієнтовуються й інші експортери. Наприклад, якщо до лютого 2022 року нашим основним ринком збуту були Китай і білорусь, то тепер стратегічним партнером став Євросоюз, куди ми багато чого експортуємо», — наголосив народний депутат.

Він додав, що зараз наша держава має унікальний шанс, адже у нас уже сьогодні немає мит на експорт до країн Євросоюзу, а вітчизняні підприємства переорієнтовуються і вбудовуються в різні виробничі ланцюжки, що дає додаткову валютну виручку.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.