Він став дискусійним майданчиком, де обговорили проблеми підтримки бізнесу в непростих економічних умовах. Зібралися представники бізнесу та експерти, які ділилися практичними знаннями й порадами. Всі разом прагнули визначити можливості розвитку бізнесу в сучасних реаліях. У форумі також взяли участь представники центральної влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, банківської сфери, депутати міських рад.
— Ми зібралися не просто поспілкуватися, а й налагодити контакти і зрозуміти, на якому етапі тепер перебуває бізнес, як він має розвиватися, що чекати в майбутньому і як далі жити. Це складні питання. Особливо з огляду на те, що вся країна зосереджена на вирішенні іншого надважливого завдання — боротьби з агресором.
На нього витрачаються чималі ресурси. Але завдяки цьому і неймовірному героїзму наших Збройних Сил ми все-таки можемо думати про розвиток міста та бізнесу. Крім того, з підприємцями, виробничниками, економістами потрібно спілкуватися не лише тоді, коли все добре, а насамперед тоді, коли існують такі серйозні виклики.
Адже все це ті фахівці, котрі знають, як діяти в найскладніших ситуаціях, — висловив свою думку заступник міського голови Микола Ваврищук.
До форуму онлайн долучився голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. Він зазначив, що надзвичайно важливо в складний час знаходити можливості спілкуватися з бізнесом, адже той незалежно від свого розміру має будувати плани на майбутнє та намагатися розвиватися. Це важливо не тільки для його власників, а й для суспільства, економіки країни в цілому.
Для представників хмельницького бізнесу важливим було й спілкування із заступником міністра економіки Олександром Грибаном. Ділова спільнота цікавилася тим, чи може уряд надавати підтримку на міжнародних виставках, адже, не беручи участі в таких заходах, підприємці втрачають партнерів, клієнтів та ринки збуту. Вони не мають можливості комунікувати, а в результаті поступаються конкурентам, дають їм можливість зайняти їхню нішу.
Надзвичайно важливою була тема про те, як бізнес працює в умовах війни та що його очікує завтра. Всі розуміють, що в будь-якому разі йому не обійтися без державної підтримки. Тож важливо знати, якою вона може й повинна бути.
Друга панель була присвячена розвитку регіональної економіки. На ній учасники обговорили досвід та перспективи. Зокрема, зупинилися на розвитку індустріальних парків. Саме вони можуть бути механізмом залучення бізнесу в конкретних місцях. Усім був цікавий досвід співпраці підприємців і влади у Білій Церкві, Вінниці та Львові.
Темою третьої панелі стали інструменти підтримки. На ній представники різних організацій презентували свою діяльність та продукти, що покликані допомогти бізнесу розвиватися.
Учасники форуму, крім нових знань, отримали ще й нові знайомства, досвід та дієві поради від колег, які працюють та підлаштовуються під виклики часу. Водночас практики мали можливість поставити конкретні запитання представникам влади і напрацювати спільні рішення.
Хмельницький.
Фото Хмельницької міськради.