Крім того, за результатом проведеної реформи, ВРП також повинна буде сформувати новий склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка відповідає за кадрове наповнення усієї судової гілки влади.

«Саме тому формування ВРП за новими правилами — це одна з умов виконання рекомендацій, наданих Україні зі статусом кандидата на членство в ЄС, та важлива складова для відкриття перемовин про вступ до ЄС.

Водночас запуск ВРП — це також вимога кожного українця, оскільки лише судова система, яка функціонує на засадах незалежності, відповідальності та підзвітності, зможе задовольнити запит суспільства на справедливість та утвердження верховенства права», — зазначив Руслан Стефанчук.

Він звернувся до з’їзду суддів України та закликав виконати свою частину зобов’язань і обрати гідних кандидатів до ВРП, принагідно нагадавши, що Верховна Рада України ще влітку виконала свою частину роботи, обравши двох членів Вищої ради правосуддя.

«Навесні ми очікуємо звіт Європейської комісії про виконання Україною семи рекомендацій. Нам потрібна оцінка «відмінно»! І для цього Україна повинна продемонструвати злагоджену роботу всіх державних органів та інституцій!» — наголосив Голова Верховної Ради України.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото зі сторінки Руслана Стефанчука у Фейсбуці.