Урочисті миті зустрічі Блаженнішого Святослава.

Урочистості з нагоди знакової не лише для Прикарпаття, а й для всієї країни події розпочалися з відвідин Блаженнішого Патріарха УГКЦ Святослава Шевчука столиці Галицько-Волинського князівства — української прадержави.

Поважного гостя в Галичі зустріли митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, голови облвійськадміністрації Світлана Онищук та облради Олександр Сич, народні депутати від Прикарпаття, очільники навколишніх територіальних громад та мешканці старовинного княжого міста. Блаженніший Святослав очолив святкову літургію, перед початком якої відбувся чин освячення мозаїки храму Різдва Христового, що був для Києво-Галицького митрополита Андрея Шептицького прокатердральним собором.

Народний депутат від одномандатного виборчого округу № 84 Ігор Фріс оцінив звернення Святослава Шевчука до вірян: «Паралелі між митрополією та княжим Галичем, супротивом галицьких князів золотій орді та нинішнім нашим протистоянням новій — з півночі. Це цілющий зв’язок рідного дому та дияконського служіння молодими хлопцями з Києва й Франківська. Особливий час — рік 1125-річчя першої писемної згадки про княжий Галич. Велична подія».

У вітальному слові Світлана Онищук так само нагадала про історичну роль Галича, як колись він протистояв ханським набігам та був символом нашої державності.

«У всі часи Галич був П’ємонтом державності Русі-України, — сказала очільниця області. — У XIV столітті саме Галич став центром політичного, економічного та духовного життя держави. В ім’я наших славних предків — галицьких князів Володимирка Володаревича, Ярослава Осмомисла, Романа Мстиславовича, короля Галицького Данила Романовича, котрі століттями об’єднували, розбудовували та боронили від ворогів наші землі, нашу державу, ми, їхні нащадки, маємо зберегти і примножити славу княжого Галича».

Галицький міський голова Олег Кантор так само назвав пасторський приїзд Блаженнішого Святослава важливим для громади та вручив главі УГКЦ відзнаку «Почесний громадянин Галича».
А історія країни збирається... І однією зі знакових подій стало повернення у 2018 році копії рукописного Галицького Євангелія 1144 року, в якому брали участь і науковці Прикарпатського національного університету та Українського католицького університету.

Вважається, що ця святиня є найдавнішим із точно датованих слов’янських кириличних рукописів Євангелія-тетр (четверо-євангелія). Зберігалося воно у Москві — в Державному історичному музеї. Тому це є прикрим нагадуванням того, як наші цінності присвоювала собі імперія, перекручуючи та переписуючи минуле, щоб зневажити українські духовність і державність. Нині маємо шанс відновити історичну справедливість.


Івано-Франківська область.
Фото прес-служби ОВА.