— Одного разу спілкувалася з військовим штурмової бригади, — каже в. о. старости села Наталя Черниш. — Воює на передовій. Запитала, чим там харчуються хлопці? «Буває, їмо те, що є в кишені. Це енергетичні батончики, домашній пряник або щось подібне, що можна взяти з собою», — почула у відповідь.

І тоді я згадала про горіхи, які зібрала восени у себе вдома, що так і лежали нереалізовані, — продовжує Наталя Черниш. — Попросила працівників котельні допомогти їх почистити. Вони погодилися. Про це дізналися в селі — будь-яка інформація поширюється швидко від хати до хати. Приносити горіхи в котельню почали інші односельці.

За словами співрозмовниці, працівники котельні три тижні били горіхи. Удень і увечері було чути стукіт молотків і тріск горіхової шкарлупи. Не складну, але марудну роботу виконували Олександр Вівдич та два Леоніди — Бевз і Прядун.

До горіхів додали арахіс і родзинки. Інгредієнти змішали і розмістили у пакетики, які закрили герметично. Споживання такої суміші дає можливість на деякий час вгамувати голод, а ще — сприяє зміцненню імунітету.

Понад 400 пакетиків виготовили місцеві господині Валентина Денисевич, Антоніна Хамлай, Валентина Харкова, з ними працювала і в. о. старости села Наталя Черниш.

— Ми зробили два види нашої черепашинецької суміші, — каже пані Наталя. — Одна із звичайним арахісом, інша з солодким. В обох випадках інгредієнти сухі, тому мають тривалий термін зберігання.

Через волонтерів уже передали смачні наїдки військовим.

— Знаємо, що хлопці оцінили наші енергетичні пакетики, — розповіла співрозмовниця. — Тож односельці вирішили продовжити їх виготовлення. Нині збирають горіхи на ще одну партію.

Про починання мешканців Черепашинець розповіли на сайті Калинівської громади, рекомендували іншим скористатися таким прикладом — горіхи ростуть у кожному селі.

Вінницька область.


Наталя Черниш.

Фото з сайту Калинівської громади.