Головні питання зустрічі – зміцнення обороноздатності України, посилення санкційного тиску проти російської федерації та підтримка «Формули миру» Президента України Володимира Зеленського. 

«Завдання всіх демократичних сил – зробити все, щоби ця війна завершилася поразкою агресора і перемогою всього цивільного світу», – наголосив насамперед Спікер Парламенту України. Він додав, що між Україною та Північною Македонією триває високий рівень діалогу, зокрема, й на парламентському рівні. 

Він нагадав, що яскравим прикладом міжпарламентської співпраці є проведення Першого парламентського саміту Кримської платформи 25 жовтня торік, що об’єднав найбільшу кількість спікерів, які зібралися для обговорення питань Криму та територіальної цілісності. 

«Ви перебуваєте в Україні у дуже непростий для нас час. Два дні тому росія здійснила чергову жахливу терористичну атаку проти мирного будинку у Дніпрі. Така поведінка рф має поставити крапку в будь-якому замовчуванні того, що робить рф в Україні», – зауважив Руслан Стефанчук, акцентувавши, що необхідно виховувати нульову толерантність до війни, яку рф розв’язала в Україні. 

«Тому дуже важливими питаннями, які зараз нас всіх мають об’єднати, є продовження військової та фінансової підтримки України, адже Збройні Сили України демонструють усьому світові героїзм спротиву армії рф», – зазначив він. 

Окрім того, Руслан Стефанчук висловив вдячність Північній Македонії за підтримку санкційного тиску проти росії: «Цей тиск має продовжуватися. Нам потрібні найжорсткіші санкції. І це має бути така система санкцій, яка не дасть можливість їх обійти їх». 

«Дуже важливо, аби на рівні наших країн, міжпарламентських і міжнародних організацій була розглянута та підтримана «Формула миру» Президента України Володимира Зеленського», – наголосив Руслан Стефанчук. 

Водночас Голова Парламенту України запросив Північну Македонію до співпраці з питань відновлення України: «Після нашої спільної перемоги питання відновлення України має стати історією успіху усього світу». 

«Два дні тому росія скоїла жахливий нелюдський злочин проти України, проти цивільних. Такі злочини маємо всіляко засуджувати – і я це робитиму не лише як член нашого національного Уряду, а також як новий Голова ОБСЄ», – зауважив зі свого боку Міністр закордонних справ Північної Македонії та чинний Голова ОБСЄ Буяр Османі. Він додав, що Україна посідає перше місце на порядку денному організації: «Приїхав, аби висловити особисту солідарність і свого народу, організації з Українським народом, що вже 11 місяців зазнає таких тяжких втрат і збитків».

Прес-служба Апарату Верховної Ради України

Використати всі засоби для здійснення тиску на агресора

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із чинним головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Республіки Північна Македонія Буяром Османі (на знімку).

Глава держави привітав Північну Македонію з початком головування в Організації з безпеки та співробітництва у Європі й відзначив важливість здійснення міністром у статусі чинного голови ОБСЄ свого першого закордонного візиту саме до України.

«Для нас це дуже важливо. Ми вдячні ОБСЄ за те, що послідовно підтримувала нашу державу, починаючи з часу тимчасової окупації деяких частин нашої території у 2014 році. Сьогодні підтримка місії Організації важлива як ніколи», — зазначив Володимир Зеленський.

Президент України висловив сподівання, що під час македонського головування ОБСЄ використовуватиме всі можливі засоби для здійснення тиску на агресора, передусім з метою припинення порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

«Потребуємо збільшення уваги ОБСЄ до двох ключових проблем: примусової депортації жінок і дітей на територію РФ та умов утримання українських військовополонених. Це для нас дуже важливі речі», — наголосив глава держави.

Президент України приділив особливу увагу важливості реалізації української формули миру й запросив македонське головування до участі в цьому процесі: «Ми хочемо, щоб було відновлено світовий порядок та повернуто стабільність у наш регіон. Розраховую на залученість ОБСЄ та Північної Македонії до імплементації формули миру».

Володимир Зеленський окремо подякував уряду й народу Північної Македонії за гуманітарну та оборонну підтримку нашої країни із самого початку повномасштабного російського вторгнення.

Зі свого боку чинний голова ОБСЄ наголосив на солідарності з Україною та її народом і зазначив, що питання безпеки нашої країни є пріоритетом його головування.

Як міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі запевнив, що його держава підтримуватиме Україну до Перемоги над агресором, повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.