Парламентська делегація на чолі з Першим віце-спікером Верховної Ради України Олександром Корнієнком на полях Всесвітнього економічного форуму у Давосі зустрілася з очільниками Федеральних Зборів Швейцарської Конфедерації: Головою Національної Ради (Нижньої Палати) Мартіном Кандінасом і Головою Ради Кантонів (Верхньої Палати) Брігітте Геберлі-Коллєр (на знімку).
Насамперед Перший заступник Голови Верховної Ради України висловив сподівання, що Швейцарія підтримає зусилля міжнародної спільноти щодо притягнення до відповідальності винних у злочинах проти мирного населення України: «Створення Спеціального трибуналу зі злочинів агресії стане гідною відповіддю вільних держав світу на російський терор і варварство ХХІ століття».
«Ми високо цінуємо політичну підтримку Швейцарії у часи повномасштабної військової агресії росії та захоплюємося солідарністю швейцарського народу у відповідь на важку ситуацію в Україні», наголосив Олександр Корнієнко, повідомивши, що Швейцарія категорично засуджує російське вторгнення в Україну та підтримує невідкладність розслідування воєнних злочинів.
Водночас під час зустрічі Перший віце-спікер висловив очікування на схвалення Швейцарією плану України з десяти пунктів миру, який має покласти край війні росії проти України: «Це пункти про мир та справедливість. Дев’ятий пункт формули миру про гарантоване недопущення ескалації та про фіксацію завершення війни. Це забезпечить мир на території України та Європи, адже неодноразово наголошував: безпека в Україні — це й безпека за її межами».
Окрім того, він зазначив, що санкції залишаються вирішальними для забезпечення втоми росії від ведення війни: «Наша пріоритетна мета у стримуванні нових нападів на цивільне населення та критичну інфраструктуру полягає в тому, аби запобігти подальшому виробництву й обслуговуванню високотехнологічної зброї».
«Ми були зворушені візитом солідарності Ірен Келін до Києва у квітні, парламентською панеллю у межах URC2022 у Лугано, а також її участю у Першому парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи. Це підтримка, яку відчуває Український народ», зауважив водночас Олександр Корнієнко.
Парламентська делегація акцентувала, що Україна зацікавлена у подальшому лідерстві Федеральних Зборів у формуванні політики Швейцарії проти російської жорстокої війни: «Тому ми з нетерпінням чекаємо на заяву парламенту Швейцарії щодо першого року повномасштабної агресії проти України». «І впевнені, що такий надзвичайний розвиток подій у Європі та його глобальні наслідки потребують подальшої політичної оцінки вільного світу», додав Перший заступник глави парламенту України.
Насамкінець Олександр Корнієнко запросив очільників Федеральних Зборів Швейцарської Конфедерації з візитом до Києва: «Сподіваюся зустрітися ще раз на українській території».
У зустрічі також узяли участь народні депутати України: голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа, членкиня Комітету з правоохоронної діяльності Олександра Устінова, членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Альона Шкрум; Надзвичайний і Повноважний Посол України у Швейцарській Конфедерації Ірина Венедіктова.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.