Світові лідери розмірковують, як побудувати нову оборонну систему в Європі та світі. Як запобігти ядерній конфронтації. Як відновлювати Україну. Про це повідомила заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк у Фейсбуці. Нагадаємо, парламентська делегація на чолі з Першим віце-спікером Верховної Ради Олександром Корнієнком та віце-спікером Оленою Кондратюк бере участь у Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

«Уперше за всі роки на Всесвітньому економічному форумі не буде жодного росіянина. російській делегації відмовили в участі через війну. І це правильно. Та й сам Форум змінився під впливом українських подій. Давос змушений відійти від звичної моделі обговорення глобальних цілей і далекого стратегічного планування. Організатори прямо декларують — світ у критичній точці перелому. Війна в Україні «добиває» крихку глобальну систему. І всі поточні кризи — це прояв накопичених проблем, на які раніше закривали очі. То тепер думати про стратегії майбутнього треба тільки в контексті вирішення проблем сьогодення», — написала Олена Кондратюк.

За її словами, Давос Український, який традиційно проходить у рамках Великого Давосу, усі три дні дискусій присвячує війні. «І це зрозуміло. До Швейцарії прибули понад 20 голів держав, президенти Європарламенту, Ради Європи, генсеки ООН та НАТО, голови світових центробанків, президенти найбільших бізнесів. Ось чому так важливо бути тут і розповідати правду про війну в Україні. Особливо напередодні Рамштайну, зустрічі міністрів оборони, яка відбудеться 20 січня», — наголосила вона, додавши, що на цій зустрічі мають бути ухвалені рішення про подальше посилення українського війська зброєю та боєприпасами.

«Завдання, які українці ставлять перед собою — дипломатичні. Переконувати світові еліти в посиленні підтримки України. Говорю на зустрічах про п’ять пунктів: виділення зброї та боєприпасів; створення спеціального трибуналу для справедливого покарання російської політичної верхівки, включно з путіним і депутатами; створення механізму стягнення репарації з росії за завдану Україні шкоду; виключення росії з міжнародних організацій та готовність України до якнайшвидшого вступу до ЄС та НАТО», — зауважила політик.

Вона також повідомила, що на полях Всесвітнього економічного форуму зустрілася зі співголовою групи дружби Україна-Швейцарія, депутатом Національної Ради Ніком Гуггером.

«Він з Євангельської Народної Партії Швейцарії і добре знає про руйнівні наслідки російського вторгнення в Україну. У 2021 році Нік Гуггер брав участь в урочистостях та виступав із промовою на честь 30-ї річниці Незалежності України. А вже у квітні 2022 року разом із Спікеркою нижньої палати Швейцарського Парламенту Ірен Келін відвідував із візитом солідарності Україну та деокуповану Київщину — Ірпінь, Гостомель. Розповідав, що контраст побаченого і відчутого його глибоко вразив. Нік Гуггер із тих парламентарів, хто не згоден із швейцарським визначенням нейтралітету», — зауважила Олена Кондратюк.

Вона повідомила також, що політики обговорили питання підтримки Національними зборами Швейцарської Конфедерації створення Міжнародного спецтрибуналу щодо злочину агресії росії проти України. «Ще одна важлива тема — конфіскація заморожених російських активів у Щвейцарії на користь Українського народу. Розраховуємо на схвалення усіх політичних заяв та резолюцій солідарності з Україною та протидії російській агресії у Національних зборах Швейцарії», — додала вона.

Згодом Олена Кондратюк у Фейсбуці повідомила, що Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, перебуваючи в Давосі, так прокоментував питання постачання танків Leopard-2 в Україну: «Ми або швидко отримаємо цю згоду від Німеччини, або самі зробимо все правильно».

«Сподіваюся, це буде гарним прикладом рішучості для інших країн», — констатувала віце-спікер українського парламенту.