Олександр Корнієнко вручив Генеральному секретарю НАТО Почесну грамоту Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України й активну діяльність із надання дієвої допомоги Україні в умовах російської збройної агресії.
«Мав честь подякувати від України Генеральному секретарю НАТО. Ми вдячні за підтримку, яку відчуває весь Український народ», — наголосив Перший віцеспікер.
Зі свого боку, Єнс Столтенберг зауважив, що НАТО підтримує Україну відтоді, як вона відновила незалежність: «Альянс активізувався більше, ніж будь-коли, відколи рф розпочала повномасштабну агресивну війну майже рік тому». Окрім того, він привітав заяви членів Альянсу про досконаліше важке озброєння, оголошені під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 20 січня 2023 року.
«Для мене велика честь прийняти цю нагороду на знак визнання довгострокової підтримки України з боку НАТО, але справжнє визнання має дістатися вам», — акцентував насамкінець Генеральний секретар НАТО.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Члени ПА НАТО залишаються єдиними у непохитній підтримці України, — заява співголів Міжпарламентської Ради Україна-НАТО
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко у межах робочого візиту до Брюсселя, Бельгія, взяв участь у засіданні Міжпарламентської Ради Україна—НАТО (Ukraine—NATO Interparliamentary Council (UNIC).
«Сьогоднішнє засідання Міжпарламентської ради Україна—НАТО відбулося у надзвичайно складний для України час. Чи можна зупинити російський терор? Упевнений, що можна — і зробити це можна на полі бою», — наголосив Перший віцеспікер.
Водночас він зауважив, що агресора можна та потрібно перемогти саме на українській території, «аби потім не довелося воювати з ним на землях інших європейських народів».
«Цей рік є вирішальним. Нам потрібні нові оборонні рішення, які дадуть українським воїнам можливість викинути російську армію з нашої землі. Це стосується насамперед систем протиповітряної оборони, сучасних танків і далекобійної артилерії», — зауважив Олександр Корнієнко, додавши, що Україні потрібні нові санкційні рішення проти держави-агресора та Спеціальний міжнародний трибунал для притягнення російських воєнних злочинців до відповідальності.
За результатами засідання схвалено заяву співголів Міжпарламентської ради Україна—НАТО — Першого віцеспікера Олександра Корнієнка та Віцепрезидента ПА НАТО Міхала Щерби (на знімку).
Серед основних положень ухваленого документа наголошується, що члени ПА НАТО залишаються єдиними у своєму беззастережному засудженні жорстоких дій росії, у непохитній солідарності з колегами з Верховної Ради України та підтримці України стільки, скільки потрібно, щоби перемогти».
Водночас учасники очікують на швидке ухвалення десятого пакета санкцій Європейського Союзу проти росії, включення в пакет білоруського та іранського режимів, а також підтримують ідею виключення рф з Ради Безпеки ООН доти, поки росія повністю й достовірно не виконуватиме норми міжнародного права. Окрім того, співголови закликають членів Альянсу й партнерів чинити тиск проти російської влади, щоби звільнити всіх громадян України, незаконно ув’язнених і депортованих до росії.
Окремо наголошується, що учасники засідання вітають рішення щодо подальших поставок озброєнь, оголошені під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 20 січня 2023 року.
«Зараз наші партнери перейшли від допомоги задля виживання України до допомоги задля Перемоги України», — зауважив, зі свого боку, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв. Він повідомив, що НАТО та Україна практично взаємодіють: «Змінилися акценти наших партнерів і НАТО. Зокрема, порушувалося питання проведення тренінгів для наших бійців».
«Ми зацікавлені, щоб Українська формула миру була підтримана якомога більшою кількістю країн, щоб кожна країна могла знайти у ній пункт, реалізація якого буде для неї важливою», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, запросивши партнерів проявити лідерство у гарантуванні миру, так само як вони зараз проявляють лідерство у захисті свободи.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото: rada.gov.ua