Міністр оборони Олексій Резніков задовольнив його прохання.

«В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, попросив звільнити його, щоб не створювати загрози для стабільного забезпечення Збройних Сил України внаслідок кампанії звинувачень, пов’язаних із закупкою послуг харчування.

Незважаючи на те, що озвучені звинувачення є необґрунтованими та безпідставними, заява В’ячеслава Шаповалова про звільнення є достойним вчинком в традиціях європейської та демократичної політики, демонстрацією того, що інтереси оборони є вищими, ніж будь-які кабінети чи крісла.

Міністерство оборони України вважає, що такий крок дозволить зберегти довіру суспільства та міжнародних партнерів та забезпечити об’єктивність під час додаткових уточнень та можливих розслідувань. І це та філософія, яку сповідує команда Міноборони.

З моменту призначення В’ячеслав Шаповалов працював на ділянці з максимальною відповідальністю, де проблеми накопичувалися десятиліттями. Проте, незважаючи на шалений опір, вдалося не тільки налагодити поточну роботу у критичних умовах війни, коли армія збільшилася у рази. Вдалося реалізувати низку реформ.

Проведено демонополізацію послуги харчування ЗСУ. Багатомільярдний ринок став більш прозорим і стійким до стресів.

Знищено монополії у секторі забезпечення паливно-мастильними матеріалами, де залежність по окремих позиціях від одного постачальника була тотальною. Тепер цієї вразливості немає.

У резервах ЗСУ — значна кількість бронежилетів та тисячі шоломів. Вдалося не тільки повністю забезпечити наших воїнів. А й сформувати запас міцності, частиною якого є потужні українські виробники.

На складах — сотні тисяч комплектів зимової та літньої форми, інших предметів речового забезпечення. Після подолання критичного відрізку, коли ми були змушені імпортувати значний обсяг товарів, вживаються системні зусилля для збільшення спроможностей вітчизняних виробників.

У межах реформи закупівель Міноборони створено агенцію для забезпечення тилових потреб.

В’ячеслав Шаповалов ще минулої зими активізував роботу щодо впорядкування активів Міноборони. Разом з Держкадастром зроблено потужні кроки щодо цифровізації інформації по земельних ділянках та нерухомості. Спільно з юридичними військами було повернуто тисячі гектарів земель та вкрадені в оборонного відомства будівлі. Цей процес став системним.

Міністерство оборони України вдячне В’ячеславу Шаповалову за командну та ефективну роботу та впевнене, що інформаційні хвилі вщухнуть і буде досягнуто справедливості», — йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Міноборони України.